Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ajdovske nogometašice v prvi slovenski ......


ŠPORT

| |
15.09.2013      18:01
A A

Ajdovske nogometašice v prvi slovenski mladinski ligi


V Ajdovščino se vrača prva nogometna liga – po zaslugi deklet, ki že nekaj časa trenirajo v Lokavcu. Skupaj z nekaterimi ambicioznimi dekleti iz severnoprimorske regije bodo v letošnji sezoni pod okriljem Nogometne šole Ajdovščina nastopale v dekliški ligi do 17 let (D-U17).


Deli:

Te besede vodje NŠA Andija Mamiča smo lahko prebrali na spletni strani ajdovske nogometne šole še pred koncem poletnih počitnic. Od takrat so dekleta odigrala že več tekem in na domače igrišče na Policah privabile mnogo radovednih nogometnih navdušencev. Po mnenju vodje nogometne šole so »punce krstno sezono v slovenski ligi pričele z realnimi pričakovanji, vendar so že v uvodnih dveh krogih napovedale, da bodo večini ekip predstavljale trd oreh. Predvsem navdušuje njihova volja do dela in igranja, hkrati pa se v zelo kratkem času njihovega aktivnega treniranja kaže nogometni potencial, kateremu bomo nedvomno priča v prihodnjih sezonah. Osvežitev za ajdovski nogomet se vsekakor splača obiskati na tekmah, ki so objavljene tudi na spletnih straneh NZS.«

In res se prvi uspehi že kažejo, saj so dekleta na domači tekmi četrtega kroga s 3 : 1 ugnale Krko iz Novega mesta in s tem potrdile besede vodje NŠA.

Vodenje dekliške ekipe je NŠA zaupala trenerju Luku Kompari, ki je pred poldrugim letom s treningi dekliškega nogometa začel v okviru ŠD Slano blato Lokavec, in pomočniku trenerja Janiju Petrovčiču. O odločitvi za sodelovanje v slovenski ligi pa je trener povedal: »Od ideje do udejanjenja včasih vodi zelo kratka pot. Zamisel o ustanovitvi dekliške ekipe v okviru programa NŠA je resda prisotna že dalj časa, dejanska pobuda za nastanek selekcije pa je prišla šele sredi letošnjega avgusta, zaradi česar se je vse skupaj odvilo nenavadno hitro. Čeprav smo s pripravami na novo sezono, vključno z registracijami igralk, zdravniškimi pregledi in predvsem treningi, pričeli zgolj slaba dva tedna pred začetkom prvenstva, pa nam je z veliko mero angažiranosti vseeno uspelo izpolniti vse potrebne administrativne zahteve NZS in zbrati dovolj igralk za prvi del tekmovalnega leta. Seveda se pozen začetek priprav nekoliko pozna tako na sami pripravljenosti igralk, kot tudi na njihovem številu; v prvem delu sezone 13/14 je tako v ekipi NŠA D-U17 registriranih 19 igralk, starih od 13 do 17 let, upamo pa, da se nam bo med letom na treningih pridružila še kakšna novinka.
Dejstvo je, da smo se znašli v zelo nenavadnem položaju. Večina deklet se je namreč z nogometom seznanila šele v zadnjih nekaj letih, kar seveda pomeni, da je njihova 'podlaga' močno drugačna od podlage igralcev, ki z aktivno vadbo nogometa pričnejo v zgodnjih šolskih letih. Po drugi strani pa je v ekipi moč opaziti tudi talent in velik potencial, ki ju volja do dela in izjemen ekipni duh iz treninga v trening in iz tekme v tekmo vabita na dan. Tudi zaradi tega je delo z dekleti vedno zanimivo, saj novih idej o načinu pristopa k treningom in prilagajanja znanju večine, hkrati pa karakternim 'presenečenjem' posameznic ne sme nikoli zmanjkati.«

Seveda dekletom in trenerjema želimo uspešno debitantsko sezono, predvsem pa, da bi  tudi v prihodnje ohranili po eni strani borbenost, po drugi strani pa izjemno sproščen pristop, ki kaže, kako zelo uživajo v nogometni igri.


bpk


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.