Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu zmerno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo sprva še občasne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
12°C | 23°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 25°C
petek, 19.10.2018
12°C | 24°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 25°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Znanje slepega tipkanja kot prednost pri ......


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
26.09.2017      20:31
A A

Znanje slepega tipkanja kot prednost pri iskanju zaposlitve


Znanja, pridobljena na fakulteti, so osnovni pogoj za načrtovanje kariere. Za uspešno zaposlitev pa veliko bolj štejejo tako imenovana »dodatna znanja«, ki se ne preverjajo z izpiti. Če boste različna dodatna znanja začeli pridobivati že v študijskem obdobju, imate lahko veliko prednost pred drugimi iskalci zaposlitve. Od znanja računalništva do poznavanja tujih jezikov je uporabna spretnost tudi slepo tipkanje. Res je, da se to znanje redko pojavi kot eden izmed pogojev za zasedbo delovnega mesta, vendar z njim lahko pridobite samo pozitivne točke.


Deli:

Desetprstno slepo tipkanje je veščina, ki jo urimo s ponavljanjem enakih gibov prstov in rok. Po desetprstni slepi metodi se naučimo tipkati  tako, da razvijamo  pravilno tehniko tipkanja. S tem dosežemo večjo zanesljivost in točnost, obenem pa tudi hitrost tipkanja. V času, ko je skoraj vsako delo povezano z računalnikom, se je tudi potreba po spoznavanju tehnike desetprstnega slepega tipkanja razširila praktično na vse uporabnike računalniške tehnologije. Poleg poznavanja programov, s katerimi delamo, je hitro desetprstno tipkanje tisto, ki bo dalo vsemu našemu delu z računalnikom pravo kvaliteto, hitrost in uspešnost.

Tečaj slepega tipkanja je namenjen vsem, ki se vsakodnevno srečujejo z vnosom podatkov in bi radi svoje delo opravili čim hitreje in kar najbolj natančno. Ob koncu tečaja udeleženci obvladajo desetprstno slepo tipkanje in spoznajo osnove oblikovanja poslovne korespondence. Vsekakor pa je potrebno potem še veliko spretnostnih vaj, da pridobijo tudi na hitrosti tipkanja. S samostojnim in hitrim delom na računalniku prihranimo na času in smo bolj hitri in učinkoviti na delovnem mestu, ker pozornost namenjamo vsebini in ne tipkanju, saj slepo tipkanje omogoča pisanje in sočasno spremljanje besedila na zaslonu.

V začetku junija smo na Ljudski univerzi Ajdovščina zaključili tečaj slepega tipkanja, ki je potekal dvakrat tedensko in trajal skupno 25 ur. Izvajala  ga je zunanja strokovna sodelavka, ki ima dolgoletne in bogate izkušnje s tega področja. Tečaj je obiskovalo osem udeležencev, med njimi je bil le en udeleženec zaposlen, drugi učenec 9. razreda osnovne šole, ostale udeleženke  pa iskalke zaposlitve. Za udeležence je bil tečaj brezplačen.

 

Vera Kodrič

 

 

Vtisi:

Udeleženci tečaja slepega tipkanja smo bili pozitivno presenečeni nad organizacijo tečaja in mentorico ga. Vero Kodrič. V kratkem času smo  uspeli osvojiti določeno znanje in veščine slepega tipkanja. Hvaležni smo, da nam je bil omogočen brezplačni tečaj in pozdravljamo to idejo tudi v prihodnje.

Udeleženci

Na tečaj strojepisja so me prijavili starši. Z veseljem sem se odzval, saj tudi sam mislim, da mi bo slepo desetprstno tipkanje prišlo prav v gimnaziji in tudi sicer v nadaljnjem življenju.

Urnik ni bil prenatrpan, saj je tečaj potekal v popoldanskih urah in sem lahko vse svoje  obveznosti opravil že prej. Presegel sem svoja pričakovanja, saj se mi ni zdelo mogoče, da se bom v tako kratkem času naučil tako hitro tipkati. Poleg lastne motivacije je k temu zagotovo pripomogel zelo primeren pristop predavateljice, ki nam je to znanje na pravi način podajala. Tečaj bi priporočil vsem generacijam, saj je dandanašnje življenje brez računalnika in obvladovanja njegove tipkovnice nepredstavljivo.

Feliks Vrčon Možina

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2018
Danes ni dogodkov.
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.