Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.04.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12°C.
10°C | 24°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 23°C
petek, 27.04.2018
13°C | 25°C
sobota, 28.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zmaga na tekmovanju 'Zrij rejpo'


ŠOLSTVO

| |
04.12.2017      14:31
A A

Zmaga na tekmovanju 'Zrij rejpo'


Na prvem tekmovanju primorskih osnovnih šol z naslovom 'Zrij rejpo!' na Planini je v skupnem točkovanju slavila trojica z naše šole, ki so jo sestavljali Rebeka Lampe, Nika Štefančič in Rok Bizjak pod mentorstvom Lilijane Nabergoj.


Deli:
Učenci so se najprej izkazali v pisnem preizkusu, kjer so od petih ekip dosegli najvišje število točk. V praktičnem delu so morali učenci pokazati svoje znanje v pripravi jedi iz repe tropinke in znanje o pridelavi in predelavi repe. Zlati žepki na posteljici iz repe so jim uspeli, kisanje repe tropinke so prikazali in vse skupaj je bilo dovolj, da so s točko prednosti slavili pred ekipo iz OŠ Šturje.
Zmagovalna ekipa je bila povabljena tudi v oddajo 'Dobro jutro', o kateri sta Nika Štefančič in Rebeka Lampe povedali naslednje: "Ko smo zmagali na tekmovanju in bili povabljeni v oddajo Dobro jutro, smo takoj vedeli, da nas čaka razburljiv dogodek. V sredo smo se z mentorico odpeljali v Ljubljano. Sprva smo bili malce vznemirjeni, saj smo vedeli, da bo oddaja potekala v živo. Pred nastopom so nam prijazno razkazali različne snemalne studie, tudi tistega, v katerem snemajo mladinsko oddajo Infodrom. Kmalu nato nas je maskerka pripravila na snemanje. Zdaj je šlo zares. Srce mi je vse bolj razbijalo, a ko nam je začela voditeljica Mojca Mavec zastavljati vprašanja, sem se popolnoma umirila in osredotočila na vprašanja in svoje odgovore. Vse je postalo lažje. Ta dan se je tako zaključil po pričakovanjih in na to smo bili vsi zelo ponosni."
Lilijana Nabergoj


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.