Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 28°C
torek, 23.07.2018
20°C | 31°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

OPP NIS v predsedniški palači


ŠOLSTVO

| |
29.11.2017      10:32
A A

OPP NIS v predsedniški palačiDeli:
Na državni praznik dneva priključitve Primorske k matični domovini smo se učenci prilagojenega programa odpravili v Ljubljano s prav posebnim namenom. Odzvali smo se osebnemu vabilu predsednika RS Boruta Pahorja, ki nas je že v lanskem šolskem letu povabil v predsedniško palačo. Povod je predstavljal kratek poučen filmček 'Državni simboli se kregajo', ki je navdušil tudi samega predsednika.
V predsedniško palačo smo vstopili mimo častne straže, ki zaseda mesto le ob državnih praznikih. Blišč kristalnih lestencev, čudovito marmorno stopnišče, rdeča preproga in zastave so nam že na vhodu jemali sapo. V t.i. kristalni dvorani so nam pripravili poseben program. Po himni, ki jo je v živo zaigral trobilni kvartet in govoru predsednika je sledil nastop slovenskih harmonikašic. Nato smo si ogledali prostore, kjer potekajo sprejemi in srečanja predstavnikov tujih delegacij. Predsednik nas je osebno sprejel v svojem kabinetu, kjer nam je odgovarjal na vprašanja, razkazal pisarno in se s posamezniki fotografiral. Z zanimanjem smo si ogledali tudi predsednikova protokolarna darila.
Že v šoli smo se pogovarjali o bontonu in pravilih obnašanja - toda tokrat je šlo zares in potrudili smo se po svojih najboljših močeh. Izkušnja je bila nepozabna.
Učenci in učiteljice OPP NIS


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!