Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
9°C | 24°C
torek, 22.04.2018
10°C | 24°C
sreda, 24.04.2018
12°C | 24°C
četrtek, 25.04.2018
12°C | 24°C
petek, 26.04.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

MDPM-jeva popestritev hladnih dni


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
28.03.2017      14:30
A A

MDPM-jeva popestritev hladnih dni


Na Medobčinskem društvu prijateljev mladine Ajdovščina smo želeli popestriti hladne februarske dneve, zato smo se še bolj zagrizeno spoprijeli s slovenščino za Albanke, ki sedaj poteka kar dvakrat tedensko, pri tečajnicah pa je že viden napredek.


Deli:

Vrhunec februarskega dogajanja seveda predstavljajo počitniške aktivnosti, ki jih je naše društvo izvajalo v Hiši mladih v Ajdovščini ter v Vrtovinu, najbolj željni novih dogodivščin pa so se odpravili na kopanje v ljubljanski Atlantis ter na ogled filma v Kolosej. V ajdovski Hiši mladih so otroci pod mentorstvom prostovoljk Ines, Taše in Silve izdelovali voščilnice in origami igračo na temo hvaležnosti, lutke iz koščkov blaga, na pustni torek pa seveda pustne maske. Pustno rajanje se je nadaljevalo v ŠC Police s prostovoljkama Mašo in Urško. Na delavnici slikanja s temperami so bili otroci zelo zvedavi in navdušeni nad dejstvom, da lahko z mešanjem različnih barv dobimo nove barve, zato so kar tekmovali med sabo v mešanju novih barvnih odtenkov. V Hiši mladih se je tudi plesalo, in sicer s prostovoljko Uršo, ki je otroke naučila novih plesnih korakov. Za otroke iz Vrtovina pa so bile delavnice pomladno obarvane, saj so otroci z gospo Marto izdelovali cvetlične aranžmaje, na koncu pa so se še pogostili s slastno doma narejeno pokovko.

Poleg ostalih dejavnosti, ki jih izvaja MDPM Ajdovščina, so se v februarju začele tudi intenzivne priprave na 27. medobčinski otroški parlament na temo otroci in načrtovanje prihodnosti, ki ga bodo popestrili zanimivi gostje.

U. P., MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.