Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
14°C | 25°C
ponedeljek, 22.09.2018
17°C | 23°C
torek, 24.09.2018
14°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 19°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 8h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kultura pod modrim nebom


DOGODKI, UMETNOST

| |
27.06.2017      12:07
A A

Kultura pod modrim nebom


Koliko časa že? Že 11 let!? Poletno srečanje pevskih in ostalih društev včlanjenih v Zvezo kulturnih društev Ajdovščina imenovano »Kultura pod modrim nebom«, ki je nastalo pred enajstimi leti kot nekakšen protest na rušenje kulturnega doma v Ajdovščini, je poleg opominjanja na nujnost kulturnega hrama v Ajdovščini, preraslo v pomemben kulturni dogodek. Zaradi velikega zanimanja društev dogodek organizira vsako leto drugo društvo v svojem kraju. Letos se je z organizacijo potrudil Moški pevski zbor Razpotje in nam na Colu pripravil skupaj z Zvezo kulturnih društev Ajdovščina lep kulturni večer.


Deli:

V soboto, 10. junija, se je tako na dvorišču osnovne šole na Colu v res lepem in lepo urejenem ambientu, ob čudovitem vremenu, zbralo devet društev, ki so s tem srečanjem želeli zaključiti sezono pred poletnimi počitnicami, ko si bodo nabrali nove energije za nadaljnje ustvarjalno delo v jeseni. Žal je bilo iz objektivnih razlogov število sodelujočih letos nekaj manjše kot po navadi, najde pa se tudi kakšno društvo, ki jim je tovrstni dogodek nekako odveč. O tem ob kakšni drugi priložnosti. Srečanja se je tako udeležilo osem pevskih zborov in pa nepogrešljivi člani dramske skupine Zarja pri društvu upokojencev Ajdovščina, ki so nas tudi letos v smeh spravili člani z dvema duhovitima skečema. Svoj prispevek k sproščenem in prijateljskem vzdušju pa je dodalo še sedem pevskih sestavov, ki so zapeli vsak po tri pesmi. Svoje pevsko znanje, ki je na zelo zavidljivem kakovostnem nivoju so nam predstavili: Moški pevski zbor Janez Svetokriški Vipavski Križ, Moški pevski zbor Vinograd Vrtovin, Mešani pevski zbor Primorje Ajdovščina, oktet Castrum Ajdovščina, Vokalna skupina Šumljak Budanje, Moški pevski zbor Srečko Kosovel Ajdovščina in pa seveda domačini Moški pevski zbor Razpotje Col.

Hvala vsem udeležencem, ki so s svojo prisotnostjo dokazali, da pestro predvsem pa kakovostno in številčno kulturno dogajanje v občini resnično potrebuje in zasluži svoje prostore. Veseli smo, da ste prireditev »Kultura pod modrim nebom« vzeli za svojo. Največja zahvala pa gre domačinom, Moškemu pevskemu zboru Razpotje, ki so se resnično potrudili in organizirali res čudovit kulturni večer, ki smo ga vsi skupaj, s skupno pesmijo in druženjem ob kozarčku rujnega še kar podaljšali, v toplo poletno noč. Hvala fantje in dekleta.

 

MaK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
24.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Ajdovščini
24.09.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Nueva Generacion (Španija)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.