Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 4 °C.
4°C | 10°C
torek, 19.11.2018
3°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
4°C | 7°C
četrtek, 21.11.2018
1°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 16h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Malčki spoznavali poslanstvo lovca


ŠOLSTVO

| |
02.08.2018      11:16
A A

Malčki spoznavali poslanstvo lovca


Učilnica Narava je vedno tako neposredna, da uspeh njenega učenja nikoli ne izostane. Otrok srka informacije z vsemi čutili in se hkrati giba na svežem zraku. Če pa vse to počne v družbi tistih, ki jih ima najrajši, si dogodek zapomni za vedno.


Deli:

Tako izkušnjo so dobili otroci moje skupine v sončnem junijskem dopoldnevu. Naš oddelek vrtca, ki deluje v sklopu Osnovne šole Otlica, že vrsto let sodeluje z Lovsko družino Kozje stena. Vsako leto nam lovci pripravijo zanimiv dan v naravi. Pridružijo se nam starši in stari starši, tako da je naše druženje pravi medgeneracijski dogodek. Tudi letos je bilo tako.

Gospodar Lovske družine Kozje stena, Jožko Vidmar, nam je v lovskem domu najprej predstavil poslanstvo lovca. Lovec je vse bolj prepoznaven kot skrbnik in občudovalec živali. Mnogo lovcev se na lov odpravi s kamero ali fotoaparatom. Seveda je zaradi ravnovesja v naravi potreben tudi odstrel živali. Seznanil nas je z delovanjem Lovske družine Kozje stena, ki zavzeto deluje že 72 let. Otrokom je bila najbolj zanimiva nagačena divjad in pogled skozi puškino cev.

Sledil je pohod na Sortež (1235 m). Pot na vrh je bila strma, a otrokom ni delala težav. Med potjo smo poslušali oglašanje živali in opazovali sledi. Teh je bilo največ okrog mlakuže, kjer se divjad napaja v toplih poletnih dneh. S Sorteža se odpira čudovit pogled na Vipavsko dolino s Čavnom na eni in Nanosom na drugi strani. Seže pa še dlje, vse tja do morja. Pogumni otroci so se povzpeli na lovsko prežo. Lovec Jožko pa jim je doživeto opisal noč v preži. V nočnih pohodih se na krmišču velikokrat ustavi medvedja družina. Otroci niso bili prestrašeni, nasprotno, bili so navdušeni …

Posladkali smo se še z dišečimi gozdnimi jagodami in si obljubili, da se drugo leto spet srečamo. Lovcema Jožku Vidmarju in Dragu Čibeju se zahvaljujemo za lep, nepozaben dan.


Vzgojiteljica Ivica Vidmar s skupino cicibančkov
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.