Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
12°C | 25°C
sobota, 18.10.2018
12°C | 25°C
nedelja, 20.10.2018
10°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
10°C | 20°C
torek, 22.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Iz take so snovi kot sanje


ŠOLSTVO

| |
23.05.2017      16:53
A A

Iz take so snovi kot sanje


V šolskem letu 2016/2017 so dijaki Srednje šole Veno Pilon v okviru interesne dejavnosti Ustvarjalnice ustvarjali izdelke iz papirja.


Deli:

S svojo aktivnostjo so želeli dokazati, da so vsi odpadni materiali surovina za nekaj novega. Iz papirja so namreč nastajali izdelki na popolnoma nov način, za nov namen, predvsem pa s prijaznimi rešitvami do okolja.

Dijaki se zavedajo, da varovanje okolja postaja ena najpomembnejših nalog v globalnem smislu, zanj pa lahko veliko naredimo tudi  pri povsem vsakdanjih aktivnostih in tudi pri delu.

Pod njihovimi spretnimi prsti  so tako nastale prave mojstrovine, majhne in velike, skromne in razkošne, igrive in resne – vse pa enkratne in neponovljive.

Najprej so bile ne ogled postavljene v prostorih šole, potem pa je bila dana pobuda, da bi se preselile v Lavričevo knjižnico. Z veseljem smo jo sprejeli, saj si knjižnice brez papirja ne moremo predstavljati. Dali smo ji tudi naslov, ki na to posebej opozarja  - Iz take so snovi kot knjige. Razstavljenih izdelkov je mnogo, manjši (košarice, nakit, okvirji za slike, polžki …)so svoj prostor našli v papirnati omari, s papirjem oblepljena miza in dva stola sta za nekaj časa postala naša čitalniška predmeta, papirnata skodelica nas vabi k prebiranju Cankarjeve Skodelice kave, čajna vrečka na plakatu v ozadju pa je taka, da bi jo kar prijeli.

Na galeriji so  našle svoje mesto čudovite sovice, papirnate hiške, ki so nastale iz odrabljenih papirnatih rolic, in nekaj ptičjih kletk, v delo katerih je vloženih mnogo ur upogibanja strani starih telefonskih imenikov.

Tu je še papirnata gospodična, za koga morda nevesta s klobukom, zraven nje pa papirnati salonarji, dežnik, košara in šopek cvetja.

Vsega pravzaprav nismo mogli in tudi nismo hoteli našteti, vabimo v Lavričevo knjižnico, da si razstavo ogledate (do sredine julija v Ajdovščini, potem pa do konca avgusta v krajevni knjižnici v Vipavi).

Marija Bajc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!