Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Srečanje zvestih krvodajalcev


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.11.2012      8:40
A A

Srečanje zvestih krvodajalcev


Krvodajalci za svoje človekoljubno dejanje ne prejmejo plačila ali kakšne druge nagrade, razen notranjega občutka zadovoljstva, da so nekomu pomagali ozdraveti ali celo preživeti.


Bogomir Trošt, Jožko Krkoč, predsednica Vera Kodrič, Damjan Fabčič, Valentin Bratina in Jožko Bučinel - foto Irena Žgavc
Bogomir Trošt, Jožko Krkoč, predsednica Vera Kodrič, Damjan Fabčič, Valentin Bratina in Jožko Bučinel - foto Irena Žgavc...
Deli:

Za njihovo humanost se jim je Rdeči križ Ajdovščina vsaj nekoliko zahvalil na srečanju 13. oktobra v pizzeriji Hotela Gold club v Ajdovščini. Krvodajalcem jubilantom je podelil priznanja za deseto in višja okrogla darovanja. Za 50 - krat darovano kri so plakete prejeli: Aleš Brecelj, Slavko Breščak, Bogdan Kodele in Anton Podobnik. Miran Pregelj, Bojan Trbižan in Robert Vovk so prejeli priznanje za 60 - krat darovalo kri. Za sledeče okroglo darovanje so priznanje prejeli: Jože Copič, Igor Kobal, Franc Krašna in Dušan Rijavec. Najvišja pa so bila podeljena priznanja za 80 - krat darovano kri, ki so jih prejeli: Jožko Bučinel, Damjan Fabčič, Jožko Krkoč in Bogomir Trošt.

Predsednica Vera Kodrič se je s šopkom rož še posebej zahvalila vitezu krvodajalstva Valentinu Bratini, ki je doslej kri daroval že 107 - krat. Gospod Bratina je že presegel mejo 65 let, vendar po pogovoru z zdravnikom še naprej ostaja v krvodajalskih vrstah, kar je gotovo zelo plemenita gesta, ki jo le redki zmorejo.

Srečanje je bilo prav tako priložnost za zahvalo tistim, ki Rdeči križ podpirajo in mu pomagajo pri izvajanju programa krvodajalstva. Zahvalo je tako sprejel stotnik Miloš Žvokelj iz Centra za usposabljanje Slovenske vojske Vipava. Več pripadnikov in pripadnic SV vsako leto daruje kri, poleg tega pa je Center Rdečemu križu  za namen terenske krvodajalske akcije v brezplačno uporabo namenil njihove prostore. Zahvala je bila izrečena tudi Zavodu za šport Ajdovščina, ki je v zadnjih dveh letih Rdečemu križu za namen terenske krvodajalske akcije brezplačno odstopil svoje čudovite prostore v Mladinskem centru in hotelu Hiša mladih v Ajdovščini.

Da si krvodajalke in krvodajalci ter vsi, ki pripomorejo k izvajanju programa preskrbe s krvjo, zaslužijo zahvalo in priznanje sta na srečanju spregovorila občinski svetnik Občine Ajdovščina, predsednik komisije za družbene dejavnosti in nekdanji predsednik RK Ajdovščina Anton Žagar ter podžupan Občine Vipava Alojz Durn. Obiskala sta nas tudi Marinka Tomšič in  Branko Černic iz zamejskega Združenja prostovoljnih krvodajalcev - odsek Sovodnje ob Soči, s katerima RK Ajdovščina že vrsto let sodeluje in prijateljuje.

Gospo Marinko je ljubezen odpeljala v Sovodnje ob Soči, kjer je bila ena izmed ustanoviteljic prostovoljnega združenja krvodajalcev, vendar je vedno ohranjala stike z rodno Ajdovščino.

Podelitev priznanj oziroma formalni del srečanja je povezovala Sanda Hain, za kar se ji ob tej priložnosti iskreno zahvaljujemo. Prav tako se najlepše zahvaljujemo nadarjeni glasbenici Mojci Vitez, ki nas je razveselila s solističnim nastopom na harmoniki. Poleg nje je srečanje popestril pevec Sebastjan Fabčič. Celotno dogajanje je dokumentiral krvodajalec Alfonz Krapež in tako nas bodo na srečanje spominjale čudovite slike, za kar se gospodu Krapežu najlepše zahvaljujemo. Zahvala gre tudi Damjani Plešnar, ki je z zapisom v kaligrafiji priznanjem za krvodajalce dodala posebno čarobnost.

Irena Žgavc

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.