Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.04.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Čez dan nas bodo od severa zajele krajevne padavine, deloma kot plohe in posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 °C.
10°C | 25°C
sreda, 23.04.2018
9°C | 24°C
četrtek, 25.04.2018
10°C | 24°C
petek, 26.04.2018
12°C | 23°C
sobota, 27.04.2018
13°C | 25°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Kje sem doma?


PROSTOVOLJSTVO

| |
12.12.2017      9:11
A A

Kje sem doma?Deli:
Tam, kjer sta mama in oče, razigrani bratje in sestre, streha nad glavo, topli prostori v hiši, kjer diši po pečenem pecivu, kjer se sliši domača pesem, kjer laja mali kuža, kjer v bližini ropota stari traktor... Dom je tudi varno zavetje pred težavami, miren kotiček v vsakdanjem hitenju, vesel objem ljubljene osebe in skriti pogovor s svojim zaupnikom, dragoceni čas, ki ga deliš z najdražjimi, prijeten občutek, da si sprejet, slišan, ljubljen in da ljubiš ti.
Prav v tednu Karitasa smo na to odgovarjali sošolci Urške in Tadeja Žejna iz Podkraja, delavci CIRIUS-a Vipava in njuni prijatelji. Dvojčka, otroka s posebnim poslanstvom in njuna starša, so na njun 20. rojstni dan dočakali blagoslovitev dvigala in novih prostorov. Še sonce je tisti dan poljubilo njihov dom predno je zašlo. V dobrih dveh letih je poplačan trud vseh, ki so začutili stisko Žejnove družine.
Po celi naši deželi je šel glas po pomoči, solidarnosti, sodelovanju in darovanju. Sedaj so vidni rezultati. Vsi žejnovi se veselijo ob prepotrebnem novem dvigalu, saj so domače stopnice postale prestrme za starševska ramena. Urška se veseli svoje sobe, kjer bo ob glasbi lahko spočila svoje telo. Oba pa se bosta sprostila tudi v novi kopalnici, kjer ju bosta z nežno roko negovala njuna starša. Velika skrb se je odvalila iz njunih src, vlila spet upanje in vero v lepše, pogostejše skupne trenutke.
Vemo, da bosta Urška in Tadej še z večjim veseljem povedala: "Tu sva doma!"
Ana Hlad


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.