Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
6°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 9°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Jana in Katja – naj prostovoljki MDPM ......


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
12.07.2013      7:47
A A

Jana in Katja – naj prostovoljki MDPM Ajdovščina!


Mladinski svet Slovenije je konec junija na Brdu pri Kranju, pod pokroviteljstvom predsednika RS Boruta Pahorja in v sodelovanju z Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, pripravil slavnostno prireditev natečaja Prostovoljec leta.


Nasmejani Katja in Jana na Brdu pri Kranju
Nasmejani Katja in Jana na Brdu pri Kranju
Deli:

V natečaj za leto 2012 je bilo letos prijavljenih 187 posameznikov, med njimi sta bili tudi prostovoljki MDPM Ajdovščina – Jana Humar in Katja Krkoč, in 64 projektov. MSS je podelil 9 ključnih nazivov in dve posebni priznanji, in sicer Naj prostovoljec in Naj prostovoljka v treh starostnih skupinah, Naj prostovoljski projekt in Naj mladinski voditelj ter Naj mladinski projekt.

Jana Humar in Katja Krkoč sta že več časa zavzeti prostovoljki in sodelavki MDPM Ajdovščina. Še posebej pa sta se izkazali v letu 2012, saj sta sodelovali pri različnih dejavnostih našega društva. Jana je vodila razne ustvarjalne delavnice za otroke in medgeneracijske delavnice v domovih starejših, sodelovala je pri poučnih pohodih in dramskih igrah za otroke ter drugih projektih, bila je spremljevalka otrok na izlete, poleg tega pa je bila pogosto tudi mentorica mladim prostovoljcem.

Veliko imamo povedati tudi o Katji, ki je preko našega društva delovala kot predavateljica na študijskih krožkih, organizatorka kulturnih dogodkov (stand-up komedije, glasbene igrice za otroke), bila pa je tudi mentorica in voditeljica raznih ustvarjalnih delavnic za otroke v KS Gojače - Malovše.

Obe dekleti sta umetniško nadarjeni – vsaka na svoj način. Jana se kot slikarka veliko ukvarja z likovno umetnostjo, Katja, ki je po izobrazbi slovenistka, pa tudi z umetnostjo besede. Tako ena kot druga sta v MDPM Ajdovščina prinesli mnogo svežine, vznemirljivih idej in izkušenosti, pa tudi veliko topline, prijaznosti, razumevanja ... Jana, Katja, ponosni smo na vaju!

 

Sara Šorc, MDPM Ajdovščina  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.