Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznični december v Vrtovinu


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
15.01.2013      11:15
A A

Praznični december v Vrtovinu


Praznične dni preprosto izkoristimo zato, da smo DRUG Z DRUGIM, saj nas tempo življenja vedno nekam priganja in nam krade čas za tisto, kar je najpomembnejše - družino. Namenimo našim najdražjim naš čas in morda bodo prazniki znova dobili svoj čar in pravo sporočilo.


Učenci iz Vrtovina in harfistka Leto Žorž
Učenci iz Vrtovina in harfistka Leto Žorž
Deli:
Obisk dedka Mraza

December je mesec, ko naše otroke in nas obiščejo dobri možje: nekatere Miklavž, druge Božiček, tretje dedek Mraz, nekatere pa kar vsi trije! Znano je, da je Miklavž svetnik, dedek Mraz je bil v času socializma uvožen iz Sovjetske zveze, medtem ko se je lik Božička razvil v ZDA, v talilnem loncu različnih kultur in tradicij, in se potem razširil tudi v druge dežele sveta, zlasti preko ameriških filmov in glasbe.

 V Vrtovinu je dedek Mraz razdelil darila s pomočjo palčkov vsem tistim otrokom, ki so bili med letom pridni in sicer tako, da so med letom ubogali starše in bili uspešni v vrtcu ali šoli. Dedek Mraz ima tako razvit sluh in vid, da natanko ve, kdo, kdaj in kje nagaja.

Za obdaritev otrok se je zahvaliti Zvezi prijateljev mladine iz Ajdovščine, Turističnemu društvu Ortaona iz Vrtovina in KS Vrtovin ter otrokom in učiteljicam podružnične šole iz Vrtovina za pripravo zanimive igrice. Učenka Leto Žorž je igrico popestrila z igranjem na harfo.

 

Tradicionalni božični koncert

Z tradicionalnim božičnim koncertom so nam v cerkvi sv. Device Marije v Vrtovinu poskušali nastopajoči zbori z izvedbo znanih in nekoliko manj znanih božičnih pesmi pričarati božični čas. Vabilu domačega pevskega zbora Vinograd sta se z veseljem odzvala mešani zbor Ciril Silič iz Vrtojbe in moška skupina Fantje spod velba.

Ob poslušanju božičnih pesmi so nas pesmi pomirile, vzradostile in nam  ustavile čas vsaj za praznične dni in z nami delile radost božičnega časa, ki dobi poseben čar prav z glasbo. Božič mora biti življenje in veselje, praznik za vse.

Za prijeten zaključek večera so vsi trije zbori skupaj s poslušalci  zapeli nam vsem znano Gruberjevo pesem 'Sveta noč'.

 

Novo leto gospodovo 2013 smo letos prvič pričakali na Sv. Pavlu nad Vrtovinom

Na predlog kamenjskega župnika Rafka Klemenčiča smo Vrtovinci in drugi pohodniki minute novega koledarskega leta sprejeli iz božjih rok kar med mašo v cerkvici, ki se nahaja na Školju sv. Pavla nad Vrtovinom. Da bi bilo kar se da praznično, pravljično in veselo pričakovanje, so Vrtovinci prinesli kar na rokah soda kuhanega vina in čaja, ki sta se v dobri družbi in posebnem kraju še kako prilegel. Izredno lepo vreme nam je pomagalo doživeti to noč skupaj, da smo se srečali, si voščili in šli v dolino z novim upanjem.

Sveto mašo smo darovali za vse dobrotnike obnove cerkve in zvonika. Naj Gospod na priprošnjo apostola Pavla v vsaki družini s svojo previdnostjo v novem letu dobrotnikom vse skrbi obrne v dobro.

Naj nas sveti Pavel poveže vse, brez razlike.

 

Nevenka G.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.