Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-2°C | 13°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Živahna razstavna dejavnost domačih umetnikov ......


KULTURA

| |
13.11.2012      14:05
A A

Živahna razstavna dejavnost domačih umetnikov


Številni razstavni dogodki v organizaciji društva Lična hiša ter njenih članov zaznamujejo jesensko dogajanje.


Polona Kunaver Ličen  na razstavi v Mengšu
Polona Kunaver Ličen na razstavi v Mengšu
Deli:
V galeriji Mežnarija v Mengšu se je te dni iztekla razstava Polone Kunaver Ličen  pod naslovom Košara barv. To je bila njena prva samostojna slikarska razstava, saj je bila Polona  do sedaj bolj poznana kot ilustratorka in grafičarka. Zvesta svoji pisani in temperamentni naravi  se na slikah izraža skozi malodane divji kolorit in izrazito dekorativen pristop k detajlu in vzorcu. Slikarsko košaro je napolnila na pet načinov: s španskimi šopki, sadnimi tihožitji, domačimi krajinami, provansalskimi pogledi in z mozaiki svojih čarobnih svetov. Slikarka je odprta  podobam, neobremenjena in pripravljena prepustiti se barvam kot otrok v svoji popolni čistosti in neskončni zmožnosti čudenja skrivnostim sveta.

V soboto 10. novembra, je bila v Lični hiši odprta zadnja iz programa letošnijh razstav. Razstavlja mladi obetavni ilustrator Miha Hančič, diplomant likovne pedagogike na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Otroške ilustracije, ustvarjene z mehko črno barvico, so nežne, senčene s podobo gozdnih motivov. Do 15. decembra si je razstavo v Lični hiši možno ogledati.

V ponedeljek 12. novembra je bila  v galeriji na Vogalu v Postojni odprta razstava akrilnih slik in grafik  Polone Kunaver Ličen in Davida Lična z naslovom Turkizna in pisane pripovedi.

Oba umetnika sta bila sprejeta  tudi na  10. slovenski  bienale ilustracije, katerega otvoritev je bila v torek 13. novembra, v Cankarjevem domu v Ljubljani. Polona razstavlja ilustracije iz svoje avtorske knjige Znamenje galebov, David pa iz knjige basni Devetnajst.  

 

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 193
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA DELAVNICE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.