Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tino Mamić gost večera Kluba krščanskih ......


KULTURA

| |
15.02.2014      9:44
A A

Tino Mamić gost večera Kluba krščanskih izobražencev


Klub krščanskih izobražencev Ajdovščina že tradicionalno v mesecu kulture vsako leto gosti v Lični hiši znane osebnosti iz Vipavskega doline. Letošnji gost v sredo, 12. februarja, je bil zgodovinar, novinar in predsednik Združenja novinarjev in publicistov Slovenije Tino Mamić.


Deli:

Tino  je  rojen v Šturjah, danes z družino živi v vasi Manžan pri Kopru. Dela kot samostojni novinar in se ukvarja z izdelavo rodovnikov. Leta 1999 je diplomiral na Filozofski  fakulteti - smer zgodovina in na Fakulteti za družbene vede - smer novinarstvo. Po diplomi se je zaposlil pri založbi Ognjišče, potem za tri leta odšel v Luxemburg in Bruselj. Domoljubje ga je pripeljalo nazaj  v slovensko Istro, se zaposlil na dnevniku Primorske novice kot novinar, kasneje je bil tudi odgovorni urednik. Prav v času njegovega urednikovanja je naklada Primorskim novicam rasla, vendar pa je kasneje po cenzuri in večjih pritiskih Primorske novice zapustil.

Danes lahko njegova razmišljanja  prebiramo na njegovem blogu Muoja besejda ...

Tino je novinar, ki jasno in iskreno izraža stališča in odpira teme, ki jih marsikdo pometa pod preprogo. V zadnjem času precej piše o ozadjih dogajanja znotraj vatikanskega obzidja. Črpa iz različnih virov, domačih in tujih, posvečenih in laiških. Objavlja samo informacije, ki jih večkrat preverja in ne gre le za povzemanje govoric.

V sproščenem pogovoru smo spoznali človeka - novinarja, ki se jasno in pokončno odziva na politična in družbena dogajanja pri nas. 'Za medijsko osveščanje slovenske družbe' je leta 2012 prejel Meškovo nagrado.

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.