Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
2°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 24°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 20°C
nedelja, 30.09.2018
7°C | 21°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Primorci beremo


KULTURA

| |
04.12.2017      14:05
A A

Primorci beremo


Bralni projekt za odrasle, ki združuje ljubitelje slovenske besede devetih primorskih knjižnic, je uspešno zaključil svoje enajsto leto. Kar 987 Primorcev na tej in na oni strani meje je letos prebralo 8.670 knjig.


Deli:
Ponujeno branje slovenskega leposlovja je zraslo v nepogrešljiv kažipot k obsežneješemu, radovednemu raziskovanju in zanimanju za domača literarna dela, v branju katerih se bralec srečuje z že uveljavljenimi avtorji kot tudi z deli mlajše generacije slovenskih piscev pa tudi avtorji prvencev.
Tudi letos so se bralci vseh enot Lavričeve knjižnice (Ajdovščina, Vipava, Podnanos, Dobravlje in potujoča knjižnica) v velikem številu odzvali na povabilo knjižničark in knjižničarjev in pridno posegali po predlaganih avtorjih in njihovih delih. Vključili pa so se tudi stanovalci Doma starejših občanov v Ajdovščini, Centra starejših Pristan v Vipavi in uporabniki dnevnega centra ŠENT. Branju se je pridružilo kar 154 bralcev, 140 jih je projekt tudi zaključilo. To pomeni, da so od 20. aprila do 11. novembra prebrali vsaj šest knjig izbranih slovenskih avtorjev, od tega pet proznih del in eno pesniško zbirko. Vsega skupaj so prebrali 1349 slovenskih leposlovnih knjig.
Projekt smo zaključili s slovesno podelitvijo priznanj in knjižnih nagrad. Letošnja gostja je bila pisateljica, filozofinja in kritičarka Mojca Kumerdej, ki je za roman Kronosonova žetev februarja letos prejela nagrado Prešernovega sklada, roman pa se je uvrstil tudi v ožji izbor kresnikovih nagrajencev. Ker roman opisuje čas šestnajstega stoletja, to je čas reformacije oziroma kasneje protireformacije, se je pogovor z avtorico, ki ga je vodila Ivana Slamič, ujel tudi v dogajanje ob 500-letnici reformacije, ki smo ga z različnimi dogodki obeležili tudi v naši knjižnici.
Z mislimi smo že v naslednjem letu, zato vas že sedaj vabimo, da se z branjem leposlovja slovenskih avtorjev pridružite veliki družini naših bralcev in bralk v projektu Primorci beremo 2018.
Zdenka Žigon


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.