Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Primorci beremo 2017


DOGODKI, UMETNOST

| |
21.04.2017      12:40
A A

Primorci beremo 2017


21. aprila, na svetovni dan knjige, začenjamo primorske knjižnice projekt Primorci beremo. Že enajstič. Tega dne nekatere knjižnice praznujejo tudi Noč knjige. Organizatorji Noči knjige pravijo, da se svet spreminja in prebuja s knjigo v roki in da z branjem prižigamo luč prihodnosti. In Noč knjige je odgovor na temo današnjega časa, saj se luč najjasneje vidi v temi.


Deli:

Tudi projekt Primorci beremo prinaša nova spoznanja, prinaša vam v branje 75 knjig slovenskih avtorjev po izboru primorskih knjižničarjev. Nekaj priporočenih knjig je tudi izpod peresa ustvarjalcev iz Vipavske doline. To je knjiga Franca Černigoja Po sledu za besedo, pa roman Mateje Gomboc Dantejeva hiša, imeniten strip Neli Kodrič Filipić Superga, ki ga je ilustriral Damijan Stepančič, in zbornik o Ani Praček Krasna Ameriška Slovenka iz Vipavske doline.

V zadnjih letih smo te avtorje in pa zbornik o Ani Praček Krasna predstavili tudi v naši knjižnici. 

Vabimo vas, da se nam pridružite. V osrednji knjižnici v Ajdovščini, v krajevnih knjižnicah v Vipavi, Podnanosu, Dobravljah in na Potujoči knjižnici, so knjige letošnjega seznama že pripravljene, da si jih izposodite. Da se boste lažje odločili, smo pripravili tudi kratke vsebine  predlaganih del. Če pa bo vaša izbrana knjiga izposojena, si jo kar rezervirajte, da boste lažje prišli do nje. In ne pozabite vzeti tudi posebnega bralnega znamenja (kazalke), na katerega boste zapisali svoje podatke in tudi kaj o knjigi, kaj vam je bilo všeč pa  tudi kaj vam v prebranem ni bilo povšeči.

Tako kot vsako leto bomo na zaključni prireditvi z znanim gostom vsem, ki boste prebrali vsaj pet proznih del in eno pesniško zbirko, podelili priznanja in knjižno nagrado.

Vabimo vas, da se vključite v veliko družino primorskih bralk in bralcev in se veselimo vašega obiska v naši knjižnici!

 

Zdenka Žigon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.