Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Polona in David razstavljata v Galeriji MIK v ......


KULTURA

| |
24.11.2013      13:53
A A

Polona in David razstavljata v Galeriji MIK v Ljubljani


V četrtek 21. novembra je bilo v Galeriji MIK v Ljubljani odprtje slikarske razstave Polone Kunaver Ličen in Davida Lična


Polona in David ob odprtju razstave
Polona in David ob odprtju razstave
Deli:

V likovni kritiki, ki jo je za to razstavo pripravila umetnostna zgodovinarka Anamarija Stibilj Šajn, je med drugim o njunem ustvarjanju in o razstavljenih slikah zapisala: »Temeljna značilnost njune ustvarjalnosti je barvitost, oblikovna igrivost, dinamičnost, pa radoživost, razposajenost, sončnost ter izjemna idejna pestrost in pristnost. V sebi sta namreč ohranila 'otroški' način komuniciranja z vizualno stvarnostjo, ki pa jo likovno premišljeno osmišljata. Njune vsebine so nam blizu in so berljive na prvi pogled, pogosto začinjene s hudomušnostjo, a za vso to lahkotnostjo in otroškostjo gledalca vodita tudi k čisto resnim življenjskim spoznanjem in resnicam. Vsak njun ustvarjalni korak pa je narejen z odgovornostjo in likovno prepričljivostjo. Ja, resna je njuna umetnost, pa čeprav polna likovnih in vsebinskih domislic.

Polona Kunaver Ličen svoje poglede, občutja in misli prenaša na slikovno polje in jih zgošca v dinamično in čvrsto likovno tkivo. Vsak kotiček slikovne površine je podoba, ki predstavlja delček življenja, spomin, resničnost, sanje in domišljijo. Tako sestavlja mozaik življenja v vsej vsebinski raznolikosti in kompleksnosti hkrati. V likovnem smislu pa daje poleta barvam, ki so intenzivne, a za razliko od Davidovih bolj kontinentalno, celo severnjaško ubrane, ter se posveča oblikam, linijam, strukturam in teksturam.

V likovnem svetu Davida Lična nastopajo elementi tako žive kot nežive narave, ujeti v ploskve, v okvire stilizirane, na bistvo reducirane in avtorsko modificirane pojavnosti. Iz njih izpeljuje nove in nove oblike, ki vzete iz konteksta žanrskega postajajo pripoved metafor, asociacij in simbolov. Njegova slikarska narava pa je razkrita v preigravanju bogate barvne palete, v plastenju, s katerim dosega barvno intenziteto in žarilnost. Tudi s tokratno razstavo Polona in David potrjujeta svoje polnomočno bivanje v povsem drugačnem svetu – v svetu (na)smeha.«

Razstava bo na ogled do 30. januarja 2014.

Niko Ličen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.