Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 24°C
petek, 17.10.2018
12°C | 23°C
sobota, 19.10.2018
11°C | 24°C
nedelja, 20.10.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poletavci bodo letos že drugič pristali!


KULTURA

| |
21.08.2017      22:15
A A

Poletavci bodo letos že drugič pristali!


Lavričeva knjižnica Ajdovščina se je čez poletje znova – kot ena od desetih slovenskih in edina primorska knjižnica - pridružila projektu Mestne knjižnice Ljubljana Poletavci – poletni bralci. Cilj projekta je, da mladi med 7 in 12 letom starosti izboljšajo bralne veščine in jim branje postane vsakodnevna navada tudi v času poletnih počitnic. Projekt se bo zaključil z zabavnim dogajanjem in žrebanjem v torek, 26. septembra 2017, ob 18. uri na dvorišču knjižnice v Ajdovščini.


Deli:

Bralni projekt vabi mlade k branju med počitnicami, ko so lahko knjiga, revija, življenjepis, kuharsko čtivo ali  drugo kratkočasni in tudi zabavni, saj otroci berejo po svojem izboru. Branje tudi bogati, je koristno ali poučno, popelje te v svet domišljije, preko knjig spoznavaš tuja življenja in tuje dežele. Knjižnica obljublja majico za sodelovanje in povabilo na zaključni dogodek, izžrebanih bo pa tudi nekaj dodatnih nagrad.

Lanski prvi projekt »Poletavci – poletni bralci« je bil očitno tako privlačen in zaključna prireditev z Damjano Golavšek najboljša reklama, da je bil letos odziv na povabilo še boljši. Pa ne le med mladimi – zelo so ga pohvalili tudi starši in stari starši, učiteljice in učitelji ter šole v občinah Ajdovščina in Vipava. Naj dodamo, da so bili nekateri mladi bralci tako pridni, da so celo spraševali, ali je mogoče dobiti še kako zgibanko, v katero je treba vpisati prebrano, čeprav velja le ena.

Vse, ki ste sodelovali v bralnem projektu, prosimo, da IZPOLNJENE IN S STRANI STARŠEV ALI SKRBNIKOV PODPISANE ZGIBANKE ODDATE DO VKLJUČNO TORKA 12. SEPTEMBRA v katerokoli enoto Lavričeve knjižnice ali nam jih pošljete po pošti na naslov Lavričeva knjižnica Ajdovščina, Cesta IV. prekomorske 1, 5270 Ajdovščina, s pripisom »Poletavci«. In ne pozabite vpisati svojih podatkov, saj vsem sodelujočim, ki ste brali 30 dni vsaj pol ure na dan in ste vpisani v knjižnico, pripada majica!

Zaključni dogodek bo v torek, 26. septembra, s pričetkom ob 18.00 na dvorišču knjižnice v Ajdovščini, kjer bo za zabavo in razvedrilo skrbel izjemni Sten Vilar. Vse sodelujoče vabimo, da od 17.30 dalje na naših stojnicah dvignete majico z napisom Poletavci, ki ste si jo prislužili. V tem času boste lahko spoznali tudi terapevtske pse s svojimi vodnicami, ki sodelujejo v našem projektu Tačke pomagačke (izvaja ga Slovensko društvo za terapijo s pomočjo psov). Na prireditvi bo izžrebana glavna nagrada, ki jo poklanja podjetje Hervis – to je set za badmington (štirje loparji, tri žogice, mreža). Izžrebane pa bodo še druge privlačne dodatne nagrade.

Bralni projekt Poletavci – poletni bralci je podprlo domače podjetje MLINOTEST d.d. Ajdovščina, ki praznuje ugledno 150-letnico od začetkov delovanja.

Vabljeni vsi: Poletavci, starši, bratje in sestre, stari starši, tete in strici, učiteljice in učitelji!

OPOZORILO: v primeru slabega vremena bomo dogodek izpeljali na drugi lokaciji. Sledite našim sporočllom na www.ajd.sik.si !

Alenka Furlan, koordinatorica projekta

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.