Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kako spodbujati otrokovo radovednost?


KULTURA

| |
26.11.2014      10:22
A A

Kako spodbujati otrokovo radovednost?Deli:

Starši želimo, da bi bili naši otroci v šoli kar najboljši. Želimo, da bi bili tudi v življenju kar najbolj uspešni. V pomoč za opismenjevanje otrok so pedagoški strokovnjaki pripravili posebne programe za razvoj tako imenovane družinske pismenosti. Eden takih programov je tudi študijski krožek za mlade starše Beremo v naročju staršev, ki ga enkrat na leto že vrsto let pripravljamo v Lavričevi knjižnici.

V sodobni družbi se pismenost vse bolj označuje kot spretnost, da lahko posameznik dovolj hitro bere, razume, kar bere, piše in računa in da za svoje potrebe obvladuje najrazličnejše pisne vire. Za aktivno sodelovanje posameznika v družbi je vedno bolj pomembna razvita bralna pismenost, ki vključuje branje, razumevanje prebranega in ovrednotenje. Pa najsi bo to knjiga, članek v časopisu ali pa navodilo za uporabo neke naprave ali izpolnitev zahtevanega obrazca. Otrokov razvoj pismenosti je večplasten, sega od rojstva dalje, vedno pa začne v družini. V študijskem krožku Beremo v naročju staršev seznanimo starše, kako pri otroku z igro razvijamo tiste aktivnosti, ki so primerne za zgodnji razvoj spretnosti, potrebnih za pisanje, in tudi predmatematičnih spretnosti.

Krožek je namenjen spoznavanju prvih korakov v svet pravljic in slikanic, v glasbeni, likovni in gledališki svet. Kako napraviti te prve korake, so predstavile različne pedagoginje. Osnova je seveda jezik, saj je najpomembnejše orodje našega sporazumevanje in sodelovanja z drugimi. Logopedinja Hermina Bavčar je predstavila razvoj govora pri otroku in mladim staršem ponudila vrsto praktičnih nasvetov, kako otroku pomagamo do pravilnega izgovora. Likovna pedagoginja in ilustratorka Silva Karim je predstavila razvoj otrokovega likovnega izražanja in kako ga spodbujamo. Glasbena pedagoginja Bernarda Paškvan je mlade starše z malčki povabila v čudoviti svet glasbe. Novost letošnjega programa je bilo srečanje z gledališko igralko Natašo Konc Lorenzutti, ki je predstavila prve korake v svet gledališča in predstav, torej kako otroka, in sebe, pripravimo na doživljanje gledališke predstave.

Ogledali smo si tudi štiri DVD pod skupnim naslovom Z igro do pismenosti, ki vključujejo kratke filme: Kaj lahko družine storimo za pismenost svojih otrok, Povej mi zgodbo, Naš malček šteje in Moje prve črke.

Naš krožek je tudi priložnost za srečanje z drugimi starši, s katerimi lahko izmenjate izkušnje in spoznanja.

Za zaključek pa vas v sredo, 10. decembra, ob 18.30, skupaj z Zavodom za razvoj waldorfskih šol in vrtcem Zlata ptica vabimo v Lavričevo knjižnico v Ajdovščini na predavanje waldorfskega pedagoga Godija Kellerja z naslovom Umetnost prebujanja radovednosti. Predstavil bo tudi svojo knjigo S srcem v šoli: učbenik pedagogike za starše.

Zdenka Žigon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.