Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Figaro bo 'bril' na Policah


KULTURA

| |
26.11.2014      8:41
A A

Figaro bo 'bril' na Policah


Zdravko Perger, lokavški operni pevec, si tudi v pokoju ne da miru. Ob svoji 60 – letnici si je omisli še en spektakel, ki se bo zgodil v Ajdovščini tik pred novim letom, v nedeljo, 28. decembra. To bo operna predstava Seviljski brivec.


Deli:

Ena najbolj znanih in priljubljenih oper Seviljski brivec Gioacchina Rossinija se bo zgodila na velikem odru, ki ga bodo postavili v športni dvorani na Policah. Perger je zbral zanimivo zasedbo že prekaljenih opernih solistov in jim dodal nekatere domače ustvarjalce. Sam bo predstavo tudi režiral, nastopil pa bo tudi v vlogi navihanega brivca Figara – saj poznate njegovo najbolj znano arijo, ko poje 'Figaro sem, Figaro tja …' Figara je Zdravko prvič pel v ljubljanski operi pred približno 25 –imi leti in tedaj je tudi odprl podjetje z imenom tega priljubljenega lika – Figaro d.o.o., preko katerega organizira razne glasbene dogodke 'večjega formata'.

Pri tokratnem Seviljskem brivcu gre za koprodukcijo s festivalom Operainpiazza iz Oderza v Italiji, kjer sta bili letos že dve predstavi, na trgu in v dvorani, ki si ju je ogledalo 2.500 ljudi. Zdravko je v Oderzu pel drugo vlogo in sicer Fiorella (na fotografijah). Orkester je vodil Simon Krečič, sicer umetniški vodja mariborske opere, ki bo dirigentsko paličico držal tudi na Policah. Mimogrede, Krečičeve korenine so v Vrhpolju.  

»Podobno kot že pri Gorenjskem slavčku sem k predstavi povabil izvajalce in našega lokalnega okolja, s tem se predstava lažje poistoveti s tukajšnjim občinstvom. Ne nazadnje je Vipavska dolina stalen vir imenitnih pevcev, s katerimi se tradicionalno napajajo osrednja slovenska glasbena scena,« pravi Zdravko. Zboristi bodo tokrat člani moškega zbora Napev iz Batuj, od koder prihaja tudi Luka Vetrih, ki bo pel Fiorella in bo to zanj prvi operni nastop. Luka obiskuje glasbeno šolo Vinko Vodopivec v Ajdovščini, kjer ga petja poučuje Pergerjeva hči Katarina, ki bo na Policah nastopila v vlogi Rozine. Na odru se ji bo kot Berta pridružila še Barbara Sorč, stomaških korenin, pa Ajdovec Damjan Škvarč kot stražmojster, ljubitelji nogometa pa bodo v nepevski vlogi notarja lahko prepoznali uspešnega nogometnega trenerja Tomaža Kavčiča, ki mu je, po Pergerjevih besedah, nastopanje na odru konjiček.

Ob Pergerju bodo glavne moške like odpeli še Franc Javornik, Andrej Debevec in Tomaž Štular, igral bo Komorni orkester Ljubljana. Opera bo seveda v slovenskem jeziku. Poleg glasbene poslastice Perger obljublja tudi za oči razkošno sceno in bogate kostume.

rl, foto Carlo Bugna


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.