Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 34°C
torek, 21.08.2018
17°C | 34°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 35°C
četrtek, 23.08.2018
19°C | 35°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
34°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Drugi na državni tekmi


ŠOLSTVO

| |
18.04.2018      11:40
A A

Drugi na državni tekmi


V okviru svetovne pobude SnowKidz Event je letos, vse mlade navdušence zimskih radosti, pričakal Nordijski center Planica. Zbralo se je približno tisoč otrok iz vse Slovenije, ki so lahko sodelovali v različnih dejavnostih tekmovalnega in netekmovalnega programa. Najbolj vztrajni so se udeležili 22. šolskega planiškega maratona in pretekli 10 km. Nekateri željni medalje in pokala so se prijavili na državno tekmo v teku na smučeh. Izmed prijavljenih 38 deklic in 66 dečkov so bili okronani z medaljami kar trije učenci OŠ Dobravlje.


Deli:

Ema Rodman si je pritekla bronasto medaljo, prav tako tudi Žan Slejko, drugo mesto je osvojil Uroš Tozan. Najhitrejši in državni prvak pa je postal Miha Rijavec iz OŠ Šturje.

Za ekipno tekmovanje je odločilen seštevek osmih najboljših iz posamezne šole. Ekipa učencev: Ema Rodman, Laura Marc, Ema Gregorčič, Maša Marc, Uroš Tozan, Žan Slejko, Nik Gregorič in Urban Krkoč je OŠ Dobravlje priborila pokal za 2. mesto med slovenskimi šolami.   

Za prešerno in neponovljivo vzdušje pa je poskrbela še čokolada velikanka, 7-kilogramska Gorenjka z lešniki, ki jo je žreb naklonil naši ekipi.

Uspeh in odlični rezultati naših učencev tudi na državni ravni so zagotovo posledica vztrajnosti in pogostih treningov ter tekem na Nanosu, kjer proge ureja TSK Nanos, Golakih, Vojskem, v Črnem Vrhu in Logatcu ter na drugih urejenih tekaških progah. Prav tako uspehov ne bi bilo brez požrtvovalnega mentorja Stanka Čuferja, ki že vrsto let neguje smučarski tek na OŠ Dobravlje.
Martina Č. in Polona P., OŠ Dobravlje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.