Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 7h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kljub dežju čez tristo tekačev


ŠPORT

| |
28.05.2013      8:24
A A

Kljub dežju čez tristo tekačev


Bevke, 25. maj – Že sobotno jutro v vremenskem smislu ni bilo nič kaj obetavno, čez dan pa so se razmere samo še slabšale. A kljub temu se je na za štartno črto bevškega teka zbralo čez tristo tekmovalcev, ki so se podali na različne trase, med katerimi veljata za najbolj priljubljeni 7 in 14 kilometrska.


Teka so se udeležili 304 tekači, kar je sicer manj od prejšnjih let, a upoštevajoč slabo vreme, je še vedno visoka številka.
Teka so se udeležili 304 tekači, kar je sicer manj od prejšnjih let, a upoštevajoč slabo vreme, je še vedno visoka števi...
Deli:

Štart ob enajsti uri se je sicer začel še v suhem vremenu, a ko so tekmovalci pritekli skozi cilj in zaključili 7 km traso, jih je že močil dež. Tiste ki pa so dvakrat obtekli traso, pa je dež v drugem delu tako rekoč nenehno močil. »Seveda rekord proge v takih razmerah ni mogel pasti,« je pokomentiral dogajanje po koncu tekmovanja predsednik ŠD Bevke Mitja Vehar, ki je bilo organizator prireditve. »Kljub dežju nam je uspelo privabiti 304 tekmovalce.« Na sedemkilometrski trasi je bil najhitrejši Luka Kramarič s časom 25 minut in 11 sekund, med dekleti pa Helena Žavbi z 31 minutami. Najdaljšo – 14 kilometrsko traso – je med moškimi najhitreje pretekel Aljoša Smolnikar (49 minut in 55 sekund), med ženskami pa Maja Peperko (1:01:18). Drugo leto zapored so se okoli Bevk podali tudi kolesarji, ki jih je bilo zaradi slabega vremena le peščica. 15 krogov je najhitreje odpeljal domačin Jan Trček, ki je podvig opravil v 42 minutah (bevška ekipa je bila na kolesarskem tekmovanju tudi najštevilčnejša). Vsem nagrajenim je čestital župan Stojan Jakin in pa omenjeni predsednik društva ter predsednica krajevne skupnosti Nataša Tešar.

Ob boku tekaškega tekmovanja je potekal še spremljevalni program, kajti pod šotorom je najmlajše navduševal čarodej, na prostem pa so lahko obiskovalci »stikali« po stojnicah, predstavljala so se tudi nekatera lokalna podjetja. Med drugim velja omeniti tudi predstavitev bevškega kina, nekoč prepoznavnega znaka tega kraja, ki ga domačini poskušajo ponovno oživiti. V letošnji sezoni imajo za sabo že več projekcij, obisk pa je bil, kot pravijo, dober.

»Izkupiček današnje prireditve bo romal za namen dokončanja športnega parka v Bevkah. Naš »toplar« potrebuje še protivetrno zaščito, da bo na ta način ugoden za piknike v vseh vremenskih razmerah, radi pa bi do konca uredili tudi travnato nogometno igrišče,« je še dejal Vehar.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.