Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Še vedno ga zanima dogajanje v lokalnem in ......


SOSED SOSEDU

| |
11.03.2013      9:15
A A

Še vedno ga zanima dogajanje v lokalnem in širšem okolju


Vrhnika, 25. februar – Pred natančno 103 leti je luč sveta ugledal Dolfe Malavašič z Vrhnike, ki še vedno rad prebira Naš časopis, ne uidejo pa mu tudi novice iz državnega zbora. O slednjem mu ob nedavni menjavi vlade ni ušla »Bratovškova v škornjih«, kakor se je sam izrazil, in dejal da bo že obrzdala politične žrebce.


Deli:

V dneh ob častitljivem osebnem jubileju so se pri njem mudili številni svojci, med drugim tudi predstavniki Društva upokojencev Vrhnika in Zveza združenj borcev za vrednote NOB Slovenije, Vrhnika, voščili pa mu je tudi LD Vrhnika. Čvrst in čil pri teh letih še vedno prebira Naš časopis, le malce težje, kot nekoč, saj mora v eni, tresoči roki držati izvod časopisa, v drugi roki pa lupo – povečevalno steklo. A kot pravi prebere vse novice, ki ga zanimajo. Tako je v zadnji številki časopisa natančno prebral članek o poklonu padlim talcem v Ligojni, saj je še nekaj let nazaj osebno skrbel za omenjeni spomenik.

Budno spremlja današnje dogajanje, tako preko časopisja, kakor tudi preko TV ekrana in kljub temu, da mu vid in sluh že nekaj časa nagajata, mu ni ušla »Bratovškova v škornjih«, kakor se je sam izrazil, in da bo ko taka že obrzdala politične žrebce. Za častitljivo starost mu razum deluje bolje kot marsikateremu, ki v teh socialno in gospodarsko težkih časih iščejo »uteho« v stresu in depresiji, besedi, ki sta našemu slavljencu tuji.Le noge, pravi, ga več ne držijo, kot bi morale in tudi za to je našel razlog – dolga zima s snegom in ledom, da ni mogel opravljati svojih dnevnih pohodov, a te dni že meri po dolgem in počez Sivkino ulico, pa še čez cesto k prijateljema Jelki in Janezu skoči na klepet in kavico.V življenju mu ni bilo z rožicami postlano, predolgo bi naštevali, kaj vse je vestno in uspešno opravljal. Tako letos mineva kar 85 let, ko je vstopil v zeleno bratovščino. Številne lovske trofeje krasijo preddverje, ter 72 let, ko se je med prvimi pridružil narodnoosvobodilnemu boju slovenskega naroda, leta, ko se je uril v različnih poklicih, a kljub temu našel čas tudi za družbeno dejavnost.Da pa njegovo življenje ne bi šlo tako hitro v pozabo, si je pri teh letih »privoščil« izbor pomembnih fotografij iz svoje ogromne zbirke, ki segajo še celo v leta pred njegovim rojstvom. Izbrane fotografije je želel imeti v ličnem albumu in vpregel je svoje domače, predvsem vnukinjo in vnuka, ki sta morala k vsaki fotografiji lično zapisati tekst, ki jima ga je narekoval njun dedek.Tako je nastal album z naslovom, ki ga je izbral Dolfe: »Zbirka fotografskih posnetkov, dogodkov in dejavnosti v 100 – letnem življenju Dolfeta Malavašiča«. Lep pomnik njegove življenjske poti.In kaj zaželeti slavljencu? Da bi se mu uresničile želje, da obišče Planino s stolpom, ki mu je segel v srce, da se povzpne do TV-17, kurirske postaje, kjer je velikokrat prenočeval, da na svojih sprehodih sreča svoje prijatelje in z njimi pokramlja, da ….Dragi naš sokrajan Dolfe, naj se ti uresničijo vse tvoje želje.

 

Milan Jerman in Gašper Tominc

Foto: osebni arhiv DM

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.