Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Danes bo večinoma sončno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23 stopinj C.
7°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 14°C
torek, 28.03.2017
1°C | 19°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Danijela - kraljica z Vrhnike


PROSTOVOLJSTVO

| |
13.11.2012      10:47
A A

Danijela - kraljica z Vrhnike


Ruše pri Mariboru, 6. oktober – Na gradu Fala je potekala deseti izbor za naslov Kraljica Slovenije 2012, kjer si je lento med dekleti prislužila tudi osemnajstletna Vrhničanka Danijela Kalizan.


Danijela Kalizan
Danijela Kalizan
Deli:

Predpogoj za udeležbo lepotnega projekta kraljica Slovenije je bil, da je morala vsaka kandidatka prestati osebnostni intervju ter izvesti humanitarne projekte v svojem domačem kraju. Tako so kandidatke organizirale zbiranje sredstev za šibkejše, nudile pomoč na raznih delavnicah v vrtcih, šolah, domovih za ostarele, invalidom… Med njimi je bila tudi Danijela, ki si je prislužila naziv Kraljica osebnosti revije OK! V času predpriprav je zbirala zamaške za gospoda, ki je v delovni nesreči izgubil obe roki in potrebuje bionsko protezo. »S projektom sem nadaljevala tudi po podelitvi lente,« je pojasnila posebej za Naš časopis. »Sodelovala sem še z Anino zvezdico, darovala pa sem tudi številne knjige. Povezati se bom poskusila še z lokalnimi humanitarnimi organizacijami, kot sta Rdeči križ in Karitas.« Pravi, da ji pomoč ni tuja in da je vedno rada pomagala. Mogoče tudi zato ne postavlja v ospredje morebitnega sodelovanja na naslednjih lepotnih tekmovanjih. »Nimam namena sodelovati na drugih tekmovanjih. Mislim, da je bilo tokrat čisto dovolj.« Z ostalimi dekleti in organizatorko tekmovanja ter lastnico licence Duško Stanišič se srečuje približno enkrat mesečno, kjer se pogovorijo o tekočih projektih in morebitnem sodelovanju, toda kot ugotavlja, je vedno več ljudi, ki bi potrebovali pomoč. »Zato nam dela zagotovo ne bo zmanjkalo.«

Laskavi naziv Kraljice osebnosti revije OK! tako pomeni tudi obveznosti, a po drugi plati lahko ravno v takih situacijah vidiš, kdo je tvoj resnični prijatelj. »Doma so seveda ponosni name, pa tudi prijatelji in prijateljice. Na žalost pa ravno sedaj vidim, kdo je resnično moj prijatelj in kdo ne.« Nekateri ji naziv namreč tudi zavidajo. Kot še pravi, bo ob dobrodelnosti morala skrb posvetiti tudi študiju, saj jo v letošnjem šolskem letu čakata maturi.(gt)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.