Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 12.12.2016

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, na Primorskem bo postopno več nizke oblačnosti. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -1, ob morju in v višjih legah do 6 stopinj.
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 1°C
sreda, 14.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 15.12.2016
-2°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
6°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Danijela - kraljica z Vrhnike


PROSTOVOLJSTVO

| |
13.11.2012      10:47
A A

Danijela - kraljica z Vrhnike


Ruše pri Mariboru, 6. oktober – Na gradu Fala je potekala deseti izbor za naslov Kraljica Slovenije 2012, kjer si je lento med dekleti prislužila tudi osemnajstletna Vrhničanka Danijela Kalizan.


Danijela Kalizan
Danijela Kalizan
Deli:

Predpogoj za udeležbo lepotnega projekta kraljica Slovenije je bil, da je morala vsaka kandidatka prestati osebnostni intervju ter izvesti humanitarne projekte v svojem domačem kraju. Tako so kandidatke organizirale zbiranje sredstev za šibkejše, nudile pomoč na raznih delavnicah v vrtcih, šolah, domovih za ostarele, invalidom… Med njimi je bila tudi Danijela, ki si je prislužila naziv Kraljica osebnosti revije OK! V času predpriprav je zbirala zamaške za gospoda, ki je v delovni nesreči izgubil obe roki in potrebuje bionsko protezo. »S projektom sem nadaljevala tudi po podelitvi lente,« je pojasnila posebej za Naš časopis. »Sodelovala sem še z Anino zvezdico, darovala pa sem tudi številne knjige. Povezati se bom poskusila še z lokalnimi humanitarnimi organizacijami, kot sta Rdeči križ in Karitas.« Pravi, da ji pomoč ni tuja in da je vedno rada pomagala. Mogoče tudi zato ne postavlja v ospredje morebitnega sodelovanja na naslednjih lepotnih tekmovanjih. »Nimam namena sodelovati na drugih tekmovanjih. Mislim, da je bilo tokrat čisto dovolj.« Z ostalimi dekleti in organizatorko tekmovanja ter lastnico licence Duško Stanišič se srečuje približno enkrat mesečno, kjer se pogovorijo o tekočih projektih in morebitnem sodelovanju, toda kot ugotavlja, je vedno več ljudi, ki bi potrebovali pomoč. »Zato nam dela zagotovo ne bo zmanjkalo.«

Laskavi naziv Kraljice osebnosti revije OK! tako pomeni tudi obveznosti, a po drugi plati lahko ravno v takih situacijah vidiš, kdo je tvoj resnični prijatelj. »Doma so seveda ponosni name, pa tudi prijatelji in prijateljice. Na žalost pa ravno sedaj vidim, kdo je resnično moj prijatelj in kdo ne.« Nekateri ji naziv namreč tudi zavidajo. Kot še pravi, bo ob dobrodelnosti morala skrb posvetiti tudi študiju, saj jo v letošnjem šolskem letu čakata maturi.(gt)Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
12.12.2016 | Kultura
Gledališki abonma in Izven: TRIO
13.12.2016 | Kultura
Razstava ZIMSKA PRAVLJICA
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
14.12.2016 | Družabni dogodki
Frogsmas
19.12.2016 | Kultura
JONAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.