Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Celodnevni izlet za stanovalce Zavoda sv. ......


NOVICE

| |
04.06.2014      12:44
A A

Celodnevni izlet za stanovalce Zavoda sv. Rafaela VranskoDeli:

Stanovalci so mi večkrat izrazili željo, da bi šli na ogled živalskega vrta v Ljubljano. Prav tako se zelo radi spominjajo časov, ko so doma imeli svoje hišne ljubljenčke. Največkrat so imeli pse, mačke in kanarčke.

V torek, 3. junija, smo se tako odpravili na celodnevni izlet v ljubljanski živalski vrt. Vsi nasmejani smo se posedli na avtobus in se odpeljali v Ljubljano. Tam so nam najprej padle v oči rumene rutice. Bilo je veliko otrok; saj je zdaj čas zaključnih izletov. Po nakupu kart smo se podali na sprehod po parku. Občudovali smo morska leva, ki sta neumorno plavala v svojem bazenu. Ogledali smo si ju tudi skozi steklo in videli njun življenjski prostor v vodi. Mimo sta se pripeljala kot kakšna manekena. Skrbno urejene stezice so nas vodile mimo medvedov, opic, najrazličnejših ptic, kamel, kač, kengurujev, nojev in drugih živali. Ob opazovanju vseh živali smo se smejali njihovim najrazličnejšim dogodivščinam – gepard nas je leno gledal s svoje deske, kozice so nam pustile, da smo jih božali,  slon je z užitkom jedel seno, pri tem pa ni nič padlo na tla … Po treh urah počasnega sprehoda nam je že krulilo po želodcih. Odpravili smo se na kosilo, kjer smo si poleg tradicionalnega kosila privoščili še baklavo za sladico. Med stanovalci je bilo slišati: »Joj, kako bi se zdaj bilo fino uleč in malo zaspat.« A pot nas je vodila naprej proti Brdu pri Kranju, vsaj na kavico, čeprav smo imeli v načrtu še sprehod po parku, mimo Titove vile. Večkrat poslušamo po radiu in televiziji, ko vodstvo naše države pripelje pomembne politike, kronane glave in drugo visoko družbo na protokolarni obisk v Brdo pri Kranju. Vendar so stanovalci izrazili željo, da sprehod po parku izpustimo. Tako smo se z avtobusom vrnili proti Vranskemu. Peljali smo se mimo letališča Jožeta Pučnika, skozi Kamnik in naprej po Tuhinjski dolini. Utrujeni in polni vtisov smo se razšli.

Stanovalci so ob tem izletu povedali:

Veronika Račnik: »Bilo je super! Dobro smo jedli in veliko videli.«

Franc Pintar: »Najbolj smešne so bile opice, ki so veselo skakale okoli.«

Ema Marovt: »Joj, kako so surikati v živo še bolj zanimivi kot po televiziji!«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.