Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
1°C | 21°C
petek, 31.03.2017
4°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
2°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Celodnevni izlet za stanovalce Zavoda sv. ......


NOVICE

| |
04.06.2014      12:44
A A

Celodnevni izlet za stanovalce Zavoda sv. Rafaela VranskoDeli:

Stanovalci so mi večkrat izrazili željo, da bi šli na ogled živalskega vrta v Ljubljano. Prav tako se zelo radi spominjajo časov, ko so doma imeli svoje hišne ljubljenčke. Največkrat so imeli pse, mačke in kanarčke.

V torek, 3. junija, smo se tako odpravili na celodnevni izlet v ljubljanski živalski vrt. Vsi nasmejani smo se posedli na avtobus in se odpeljali v Ljubljano. Tam so nam najprej padle v oči rumene rutice. Bilo je veliko otrok; saj je zdaj čas zaključnih izletov. Po nakupu kart smo se podali na sprehod po parku. Občudovali smo morska leva, ki sta neumorno plavala v svojem bazenu. Ogledali smo si ju tudi skozi steklo in videli njun življenjski prostor v vodi. Mimo sta se pripeljala kot kakšna manekena. Skrbno urejene stezice so nas vodile mimo medvedov, opic, najrazličnejših ptic, kamel, kač, kengurujev, nojev in drugih živali. Ob opazovanju vseh živali smo se smejali njihovim najrazličnejšim dogodivščinam – gepard nas je leno gledal s svoje deske, kozice so nam pustile, da smo jih božali,  slon je z užitkom jedel seno, pri tem pa ni nič padlo na tla … Po treh urah počasnega sprehoda nam je že krulilo po želodcih. Odpravili smo se na kosilo, kjer smo si poleg tradicionalnega kosila privoščili še baklavo za sladico. Med stanovalci je bilo slišati: »Joj, kako bi se zdaj bilo fino uleč in malo zaspat.« A pot nas je vodila naprej proti Brdu pri Kranju, vsaj na kavico, čeprav smo imeli v načrtu še sprehod po parku, mimo Titove vile. Večkrat poslušamo po radiu in televiziji, ko vodstvo naše države pripelje pomembne politike, kronane glave in drugo visoko družbo na protokolarni obisk v Brdo pri Kranju. Vendar so stanovalci izrazili željo, da sprehod po parku izpustimo. Tako smo se z avtobusom vrnili proti Vranskemu. Peljali smo se mimo letališča Jožeta Pučnika, skozi Kamnik in naprej po Tuhinjski dolini. Utrujeni in polni vtisov smo se razšli.

Stanovalci so ob tem izletu povedali:

Veronika Račnik: »Bilo je super! Dobro smo jedli in veliko videli.«

Franc Pintar: »Najbolj smešne so bile opice, ki so veselo skakale okoli.«

Ema Marovt: »Joj, kako so surikati v živo še bolj zanimivi kot po televiziji!«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 131
Izšla: 28.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
31.03.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA s Francem Pestotnikom Podokničarjem
31.03.2017 | Umetnost
ISKRENA SPOVED - gledališka predstava
01.04.201 | Ostalo
Spomladanska čistilna akcija
02.04.201 | Šport
Motoristi, pripravite se
02.04.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
06.04.2017 | Tečaji in delavnice
Brezplačen seminar temeljnih postopkov oživljanja
31.03.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA s Francem Pestotnikom Podokničarjem
31.03.2017 | Umetnost
ISKRENA SPOVED - gledališka predstava
01.04.201 | Ostalo
Spomladanska čistilna akcija
02.04.201 | Šport
Motoristi, pripravite se
02.04.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.