Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vojnik in Šentjur – skupaj za Amadejeve ......


KULTURA

| |
28.11.2014      10:58
A A

Vojnik in Šentjur – skupaj za Amadejeve korake


Dobrodelni koncert je športno dvorano v Vojniku zapolnil do zadnjega kotička.


Dvorana se je polnila do zadnjega kotička.
Dvorana se je polnila do zadnjega kotička.
Deli:

Vojničani so ravno pred prihajajočimi decembrskimi prazniki pokazali, da imajo veliko in sočutno srce. V polni meri so se odzvali povabilu številnih organizatorjev iz Vojnika in Šentjurja, ki so se odločili, da bodo pripravili dobrodelni koncert in tako vsaj nekoliko pomagali Amadeju do njegovih prvih stabilnih korakov.

Amadej je prikupen štiriletnik s cerebralno paralizo, ki se nekaj tako vsakdanjega, kot je tekanje z vrstniki, lahko nadeja le, če bo lahko zdaj v rosnih letih čim večkrat prejel posebne terapije. Ker so te terapije, ki dokazljivo prinašajo odlične rezultate in mnogim pomagajo narediti prve korake, plačljive, si jih družine takšnih otrok zelo težko privoščijo. Tudi Amadejeva družina pri tem ni izjema.

Je pa njegova družina izjema po tem, da je njegova mamica celo življenje izredno veliko svojega prostega časa namenjala izboljšanju kakovosti bivanja tako ljudem v domači lokalni skupnosti Šentjur kot skorajda še bolj vojniški lokalni skupnosti, kjer sicer tudi poklicno deluje. Za nesebično delo so se ji organizatorji na pobudo nekdanje ravnateljice vojniške osnovne šole Majde Rojc želeli vsaj deloma zahvaliti tudi z minulim koncertom. Dokaz za to, da Vojničani in Šentjurčani cenijo njeno delo, je bila povsem nabita dvorana, ki po besedah sovoditelja večera Benedikta Podergajsa še nikoli doslej ni bila tako polna.

Skupaj s Podergajsom je koncert z izbranimi, srčnimi in na trenutke ravno prav hudomušnimi besedami povezovala še Andreja Štravs. Oba sta se tako pridružila kopici nastopajočih, ki so se zaradi Amadeja odpovedali honorarju. Srčen koncert so z vsebino napolnili Okrogli muzikantje, Ansambel Spev, Vižarji s Pohorskim klatežem, Navihanke, klapa Šmarnica, ženska vokalna skupina Glasovir in domača dekliška skupina Kolorina, mlada dekleta, ki trenirajo twirling, Moški pevski zbor Vojnik, Mladinski pevski zbor Osnovne šole Vojnik ter učiteljski zbor šole, zaključili pa so ga Modrijani, ki so skupaj z zborčkom iz Podružnične osnovne šole Nova Cerkev dali piko na i čudovitemu večeru. Na koncert so organizatorji sicer povabili tudi stand up komika Tadeja Toša, a ker ni mogel priti, je Amadeju pomagal s finančnim prispevkom. 

Ta lahko še vedno nakažete tudi sami, in sicer preko transakcijskega računa župnijskega Karitas Vojnik (TRR: 051008011721666, s pripisom za Amadeja). 

 

Rozmari Petek

Foto: Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana ODPADE
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana ODPADE
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.