Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah nastala megla. Burja na Primorskem bo v jutranjih urah večinoma ponehala. Čez dan se bo od severa postopno navlekla koprenasta oblačnost, ki bo proti večeru vse gostejša. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, ponekod na Notranjskem, Kočevskem in Gorenjskem do okoli -10, najvišje dnevne od 7 do 13 stopinj C.
-1°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
7°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

NK Fama Vipava prvak EPNL


ŠPORT

| |
29.06.2015      10:30
A A

NK Fama Vipava prvak EPNL


Zadnji majski dan je bil za člansko ekipo NK Fama Vipava in za vipavski nogomet v celoti prav poseben dan. V Vipavi se je proti ekipi Avtoplus Korte igrala še zadnja tekma v EPNL – enotni primorski nogometni ligi.


Deli:

Zadnji majski dan je bil za člansko ekipo NK Fama Vipava in za vipavski nogomet v celoti prav poseben dan. V Vipavi se je proti ekipi Avtoplus Korte igrala še zadnja tekma v EPNL – enotni primorski nogometni ligi. Po dramatični in izjemno težki tekmi so na koncu slavili zmago z rezultatom 1 : 0 in se še praktično okronali z naslovom prvaka. Domačo ekipo je na tekmi spodbujalo tudi občinsko vodstvo na čelu z županom g. Princesom. Iz Ptuja, pa so prišli tudi kurenti iz Etnografskega društva Ježevka, ki so poskrbeli za res ognjevito navijanje.

Vipavska 'lahka konjenica' je bila v tej sezoni razred zase in je osvojila naslov že štiri kola pred koncem prvenstva. Očitno je, da je ekipa povsem dozorela in osvojila zmagovalno miselnost. Ekipo je krasila izjemna borbenost in 'granitna' obramba, saj so v celotni sezoni prejeli le 11 zadetkov. Pozabljeno je bilo tudi razočaranje, ko je ekipa v prejšnji sezoni, prav v zadnjem kolu, proti ekipi NK Ilirska Bistrica, izgubila napredovanje v tretjo ligo. Vodstvo kluba in igralci niso vrgli puške v koruzo in so bili prepričani, da se jim napredovanje letos ne more izmuzniti. Ko trdo treniraš in verjameš v uspeh, le ta pač ne more izostati.

Pokal za naslov prvaka je iz rok predsednika MNZ Koper g. Janija Bačiča dvignil v zrak kapetan vipavske ekipe Miloš Kodele. In slavje, ki ga 'športna' Vipava še ni doživela, se je lahko začelo. Trajalo je pozno v noč in se je končalo z veličastnim ognjemetom.

Aleksander Lemut
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.