0°C
17°C

Klepej premagal Slovenj Gradec 2011

V derbiju zgornjega dela lestvice se je na Koroškem veselila gostujoča ekipa, RK Dol Tki Hrastnik. Domači igralci niso našli rešitve za razigranega Gregorja Klepeja, ki je zabil 19 golov, 12 v drugem polčasu. To je bil četrti poraz v zadnjih 5 tekmah RK Slovenj Gradec 2011.

1. B DRL, 17. krog:
Športna dvorana Slovenj Gradec, 21. marec 2013, 250 gledalcev;
RK SLOVENJ GRADEC 2011: RK DOL TKI HRASTNIK
29:30 (16:15)

Strelci:
SG: V. Levc 7, Poklič 5, Voršič 4 (3), Podstenšek 4, Kobolt 3 (2), Zbičajnik 2, Šol 2, Vrečar 2. Trener: Sebastjan Sovič
Hrastnik: Klepej 19 (5), Ščurek 3, Lisec 3, Hribšek 2, Ramič 1, Jakopič 1, Lesjak 1. Trener: Robert Šafarič

7-metrovke:
SG: 5/6
Hrastnik: 5/8

Izključitve:
SG: 8 min
Hrastnik: 10 min

Uvodna tekma 17. kroga se je odvijala v športni dvorani Slovenj Gradec, kjer sta se pomerila domača ekipa RK Slovenj Gradec 2011 in gostje iz Hrastnika.
Prvi polčas je minil v dokaj enakovredni tekmi, čeprav so gostje vodili že s 3 zadetki prednosti (9:12), se domačini niso predali in na odmor odšli z golom prednosti (16:15).

V nadaljevanju so povedli za 2 zadetka, a sledilo je hitro izenačenje. Do izida 26:26 so varovanci trenerja Sebastjana Soviča še bili nekako enakovredni, potem pa so gostje na krilih Gregorja Klepeja, ki je bil nerešljiva ugranka za domače, povedli za 3 zadetke (27:30), pomagale niso niti menjave, niti minute odmora, domači so do konca zmogli le znižanje rezultata na končnih 29:30.