18°C
0°C
22°C

Odlična obramba prekinila niz treh zaporednih porazov

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so po treh zaporednih porazih zabeležili zmago nad Rokometnim klubom Velika Nedelja. Povedli so s 5 : 1, dopustili izenačenje na 6 v 13. minuti, v nadaljevanju pa kontrolirali potek tekme, na odmor so odšli z dvema zadetkoma prednosti (12 : 10). Najvišje vodstvo domače ekipi je bilo za + 7 zadetkov (29 : 22), na koncu so malce popustili, kar so gostje izkoristili in znižali na končnih 30 : 26. Izkazal se je domači vratar Kašnik, ki je zbral 21 obramb.

1. B DRL,19. krog:
Športna dvorana Slovenj Gradec, 12. april 2013, 150 gledalcev:
RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK VELIKA NEDELJA
30 : 26 (12 : 10)

Strelci:
Slovenj Gradec: Vrečar 6, Poklič, Štumpfl, Levc 4, Šavc, Kobolt 3, Voršič 2 (1), Kresnik 2 (1), Šol 2

Trener: Sovič Sebastjan
Velika Nedelja: Ivančič 8 (1), Bračič 6, Špindler 5, Veselko 2, Zorec 1, Majcen 1, Kaučič 1, Hanželič 1, Horvat 1

Velika Nedelja: 8 min

Igralci Rokometnega kluba Slovenj Gradec 2011 so odigrali predzadnjo domačo prvenstveno tekmo in  po 3 porazih zabeležili zmago, v hramu slovenjgraškega rokometa je padel rokometni klub Velika Nedelja z rezultatom 30 : 26.
Domači so povedli s 5 : 1, gostje so naredili delni izid 0 : 3, zato je domači strateg Sebastjan Sovič že v 10. minuti zahteval minuto odmora. V 13. minuti je bil izid v športni dvorani Slovenj Gradec poravnan na 6. V domačih vratih je tehtnico na stran slovenjgradčanov prevesil vratar Kašnik, ki je zbral do polčasa 11 obramb. Polčas se je končal s prednostjo domače ekipe z 12 : 10.

V drugem polčasu so domači kontrolirali potek tekme, tudi gostujoča minuta odmora v 41. minuti pri izidu

19 : 15 ni pomagala, domačini so bili odločeni, da prekinejo niz treh zaporednih porazov. Pet minut pred koncem so povedli za 7 zadetkov (29 : 22), do konca tekme pa malo popustili in dovolili gostom znižanje rezultata na končnih 30 : 26.
21 obramb vratarja Danija Kašnika je bilo ključnih za zmago in prekinitev črne serije.