KMN Sevnica: Litija ostaja ''trn v peti''

Zanimivo petkovo dogajanje v futsalu je postreglo s 4 tekmami v 1. Slovenski futsal ligi. Prestavljena je bila tekma med KMN Puntar in KMN Oplast Kobarid, saj je slednji nastopal v glavnem delu lige prvakov. KMN SEVNICA : FC LITIJA 2:4 (1:2)
Že na samem začetek srečanja med domačo Sevnico in gosti iz Litije se je pokazalo, da bo šlo za taktičen spopad. Škorić in Krnc sta ogrela dlani reprezentančnemu vratarju, Kurtić pa po lepi podaji Mehića ni dobro zadel žoge.  Nato pa v 8. minuti šok za domačine. Iz uigrane akcije iz kota je Begić s pravo bombo s pomočjo prečke zadel za 1:0. Šest minut kasneje je Ručna s strelom z glavo povišal vodstvo gostov. Puškar se je razbranil. Nemočen pa je bil v 17. minuti, ko je Grigić poslal ostro žogo na drugo vratnico, kjer je Krnc prišel do prvega zadetka v sezoni in postavil rezultat polčasa.

Sevničani so se v drugem polčasu preko Martića takoj vrnili v igro. Sledila je sevniška invazija na gostujoča vrata. Puškar je v teh trenutkih odlično branil, reševale so ga tudi vratnice. Litija je bila v teh trenutkih v podrejenem položaju , žal pa Posavci niso kronali svoje terenske premoči. Nato je litija v 32. minuti zadela iz protinapada. Domači se niso predajali, bili blizu izenačujočega zadetka, žal pa je zmanjkalo tudi športne sreče. V zadnji minuti je Totošković zapečatil zmago Litije.

Mitja Jontez, trener KMN Sevnice:
»Čestitam Litiji za zmago. Bili so prava ekipa, mi pa smo bili posamezniki. Potrebno bo nekaj spremeniti.«

Preostali rezultati 1. SFL, 3. krog, 3.10.

ŠD Extrem – Dobovec Pivovarna Kozel 2:3 (0:0)
0:1 Repinc (26.), 1:1 Gregorič (32.), 1:2 Vojsk (34.), 1:3 Marot (37.), 2:3 Jelić (37.)

KMN Bronx – KMN Benedikt 1:3 (1:1)
0:1 Klemenčič (6.), 1:1 Zajc (17.), 1:2 Klemenčič (36.), 1:3 Damiš (39.)
RE/MAX Maribor – KMN Velike Lašče 5:3 (2:1)
1:0 Fideršek (2.), 1:1 Modic (8.), 2:1 Grželj (10.), 3:1 Klinc (29.), 3:2 Vidic (30.), 4:2 Kaučič (36./10m), 5:2 Klinc (39.), 5:3 Duščak (40.)