KMN Sevnica: Streznitev ob pravem času

Sevničani so v domači dvorani izgubili prvo srečanje v 1. Slovenski futsal ligi proti aktualnim državnim prvakom KMN Oplast Kobarid.
Tekma se je pričela skoraj z enourno zamudo, saj so gostje obtičali v prometnem zamašku. Na začetku srečanja je sledil pozdrav aktualnih državnih prvakom. S strani Bojana Novšaka je predstavnik ekipe Oplasta prejel praktično unikatno darilo.

Dolga in naporna vožnja ni zmedla zasedbe iz Kobarida. Odločno se krenili v tekmo in tretji minuti povedli preko kapetana Soldata, ki je s strelom od daleč snel pajčevino v levem zgornjem kotu Govekarjevih vrat. Domačini so se počasi ''zbujali'' in prihajali do priložnosti. Krnc ni uspel zadeti iz bližine. Škorić je poskušal s streli od daleč. Pešec je po preigravanju zgrešil vrata. Najbližje zadetku je bil Kurtić, ki je zatresel vratnico. Do konca polčasa so gostje zadeli še dvakrat.

Drugi polčas so Posavci pričeli z visokim agresivnim pokrivanjem. Gledali smo borbo za vsako žogo. Priložnosti so vrstile na eni in na drugi strani. Sevničani so pokazali željo po zadetku, vendar jim tokrat ni uspelo priti do želenega cilja. Zadnje 4 minute se je sevniški strateg odločil, da zaigra z vratarjem v polju, da bi dosegli vsaj častni zadetek. Žal do tega ni prišlo. Gostje so se med strelce vpisali še dvakrat in iz Sevnice odpeljali vse točke.

Mitja Jontez, trener KMN Sevnica:
»Streznitev je prišla v pravem času. Oplast je zasluženo slavil, zato mu moramo čestitati. Naša naloga pa je, da še naprej trdo delamo in odpravljamo napake.«

Ekipi Oplasta želimo veliko uspehov v glavnem delu UEFA pokala državnih prvakov v futsalu, ki je na sporedu od 2. do. 5 oktobra v Novi Gorici.

KMN Sevnica se zahvaljuje vsem navijačem, ki so prišli v športno dvorano podpreti domače igralce in tudi vsem, ki ste tekmo spremljali v živo preko socialnega omrežja facebook. Posebna zahvala gre Gostišču Janc iz Studenca, ki je poskrbel za pogostitev igralcev po tekmi.

Preostali rezultati 1. SFL, 1. krog, 19.9.

KMN Puntar – Dobovec Pivovarna Kozel 4:6 (3:4)
0:1 Lojen (7.), 1:1 Vidič (9.), 1:2 Lojen (10.), 1:3 Mordej (13.), 2:3 Laharnar (16.), 3:3 Hozjan (19.), 3:4 Kroflič (20.), 3:5 Mordej (26.), 3:6 Kroflič (34.), 4:6 Hozjan (40.)

KMN Velike Lašče – FC Litija 4:4 (1:2)
1:0 Kličič (4.), 1:1 Vojnič (16.), 1:2 Totoškovič (19.), 1:3 Totoškovič (22.), 1:4 Totoškovič (28.), 2:4 Čož (37.), 3:4 Duščak (38.), 4:4 Kličič (40.)

RE/MAX Maribor – KMN Benedikt 6:3 (4:1)
1:0 Vrabel (2.), 2:0 Vrabel (3.), 2:1 Klemenčič (4.), 3:1 Klinc (11.), 4:1 Filekovič (16.), 5:1 Kavčič (33.), 5:2 Klemenčič (34.), 6:2 Fideršek (38.), 6:3 Živko (40.)

FC Bronx – ŠD Extrem 0:6 (0:2)
0:1 Gregorič (4.), 0:2 Kordiš (16.), 0:3 Jelić (23.), 0:4 Kojadinović (30.), 0:5 Begić (34.), 0:6 Levstik (39.)