Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Ponekod bo pihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
13°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Odslej EZTS GO


EVROPSKI PROJEKTI

| |
28.09.2012      22:50
A A

Odslej EZTS GOV. d. direktorja EZTS Marjan Pintar povedal, da bodo odbori z delom začeli že prihodnji teden.
V. d. direktorja EZTS Marjan Pintar povedal, da bodo odbori z delom začeli že prihodnji teden.
Deli:
Nova Gorica, 28. septembra (STA) - Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje (EZTS), ki so ga ustanovile Mestna občina Nova Gorica, občina Gorica ter Šempeter-Vrtojba, bo po izvolitvi štirih stalnih odborov začelo tudi dejansko delovati. Za njegovo delo bodo v prihodnjem letu bodo občine ustanoviteljice predvidoma namenile 160.000 evrov. Tudi prihodnje leto bodo morale delovanje EZTS financirati občine ustanoviteljice. 'Ker ne želimo prehitevati pred sprejemom občinskih proračunov za prihodnje leto, smo se danes samo seznanili s finančnim predlogom in sprejeli določena priporočila,' je dejal podpredsednik skupščine EZTS Robert Golob. Po besedah Goloba je bil najpomembnejši del današnjega sestanka imenovanje članov štirih stalnih delovnih odborov na področju energetike, zdravstva, prevoza ter kulture in izobraževanja. Vsak med njimi je sestavljen iz šestih članov, po trije prihajajo z vsake strani državne meje. V izjavi po današnji seji skupščine je v. d. direktorja EZTS Marjan Pintar povedal, da bodo odbori z delom začeli že prihodnji teden. Do konca leta naj bi tako pregledali in mogoče tudi pripravili nekaj predlogov skupnih projektov, za katere bi v prihodnjih letih lahko dobili sredstva Evropske unije. 'Gre predvsem za tiste projekte, ki so pomembni za vse tri občine, združene v EZTS,' je povedal Pintar, med katerimi je izpostavil prometno urejanje mestnega območja ter javnega prevoza. 'S tem imenovanjem stalnih odborov prehajamo danes s formalnega delovanja na vsebinsko in zato je bila današnja seja tako pomembna,' je še dodal Golob in nadaljeval, da je EZTS pri nekaterih skupnih projektih teh občin že sodeloval, prav tako je sodeloval pri njihovi prijavi projektov za evropska sredstva. Na današnji seji je bilo potrjeno tudi preimenovanje združenja, ki se sedaj imenuje EZTS GO, pri čemer je besedica GO nadomestila navedbo vseh treh sodelujočih občin v imenu. Sklep je pomemben tudi zato, ker je že objavljen razpis za oblikovanje celostne grafične podobe EZTS in spletne strani združenja.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.