Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 25.04.2017
7°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 21°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer na Zofi: Franc Kralj s knjigo Svobodni ......


KULTURA

| |
16.03.2016      8:56
A A

Večer na Zofi: Franc Kralj s knjigo Svobodni gospodje ŽovneškiDeli:

V sredo, 9. marca 2016, je v Občinski knjižnici Prebold v soorganizaciji JSKD Žalec in MSK Žalec potekal Večer na Zofi. Voditelj pogovora Marko Repnik je tokrat gostil predsednika braslovškega Kulturnozgodovinskega društva Žovnek.

 

Lani je Kulturnozgodovinsko društvo Žovnek praznovalo 20 let delovanja, istočasno pa je to pomenilo tudi 20 let obnavljanja gradu Žovnek. Poleg izdaje nove zgibanke, razglednice, spominske znamke in številnih drugih dejavnosti je pred kratkim izpod peresa avtorja Franca Kralja izšla knjiga z naslovom Svobodni gospodje Žovneški in o tem je tekla beseda tudi na predstavitvi v preboldski knjižnici.

 

Franc Kralj je povedal, da obiskovalci gradu Žovnek vseskozi iščejo informacije o gradu in njegovih prebivalcih, ves čas je veliko tudi zanimanje za publikacije s to tematiko. Nova knjiga je posvečena znameniti plemiški družini, ki se je povzpela do naziva knezov. Obsežno obravnava izvor Žovneških, širjenje njihove posesti in predstavlja posamezne člane te družine do njihovega povišanja v grofe. V knjigi so podrobno predstavljeni žovneški prvotni gradovi Libenštajn pri Preboldu, Ojstrica nad Lokami pri Taboru, Šenek na Vinskem vrhu nad Polzelo in grad Savinjskih. Prav tako je podrobno predstavljen tudi grad Žovnek. Poseben del knjige je posvečen obnavljanju objektov gradu Žovnek, ki je od zaraščene ruševine pripeljalo do gradu, ki je v ponos vsem, ki se trudijo z njegovim obnavljanjem, njegovo promocijo in skrbijo za nujno potrebna finančna sredstva.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!