Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

delno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
9°C | 25°C
torek, 24.09.2018
9°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dijaki medijske šole s filmom Najdena


KULTURA

| |
20.05.2016      20:34
A A

Dijaki medijske šole s filmom NajdenaDeli:

V Občinski knjižnici Prebold je v sredo, 11. maja 2016, v sklopu Večera na Zofi potekala prva javna predstavitev kratke kriminalne drame z naslovom Najdena. Film so ustvarili dijaki srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije, smer medijski tehnik. V pogovornem večeru, ki ga je vodil Marko Repnik iz žalske območne izpostave JSKD, so spregovorili režiserka filma Petra Rebernik, glavna igralka Eva Cehtl, montažer Gal Ancelj in avtor glasbe Jernej Kukovec. Mladi, prodorni in produktivni dijaki so ustvarjali pod mentorstvom njihovega profesorja Alena Pavšarja.


Ideja za film je nastala, ko je režiserki padla v oči neka zapuščena hiša in porodile so se ji misli, kaj vse se je v tej hiši dogajalo. To je bilo odlično izhodišče za filmsko zgodbo in začela je pisati scenarij. Ustvarjala ga je eno leto. Nastala je zgodba o fantu, ki se vrne z zabave in najde skrivnostno škatlico. V njej najde prvo sled do ugrabljenega dekleta. Na koncu ugotovi, da ni vse tako, kot se zdi. Gre za zelo obetaven film s pozitivno vsebino in glavnim večplastnim likom o dekletu, ki verjame v svojo moč, da bo premagala negativno. Film je bil posnet v Občinski knjižnici Prebold, pred Pošto Prebold, v hiši v Parižljah, v gozdu nad Grajsko vasjo in v bunkerju Schiedel v Latkovi vasi. Dijaki so film prijavili na festival mladinskega filma Gigamanija v Ljubljani. Od 120 filmov je komisija izbrala deset najboljših, med njimi je bila tudi njihova Najdena. Na predstavitvi v preboldski knjižnici je bil tudi Živko Beškovnik iz JSKD Celje, sicer tudi naj Celjan za leto 2015, v filmu Najdena pa je igral kratko vlogo. Povedal je, da je užitek sodelovati s tako mladimi nadebudnimi ustvarjalci, ki imajo takšen umetniški slog, da na koncu ne veš, kaj bo nastalo, in prava draž je bila gledati to prvo javno predstavitev. Ustvarjalcem je zaželel še veliko dobrih poskusov in jim čestital.

Avtor fotografij: Ivan Lipičnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.