Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 16°C
torek, 24.10.2016
12°C | 19°C
sreda, 25.10.2016
15°C | 20°C
četrtek, 26.10.2016
14°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Oratorij 2014 - Na tvojo besedo!


PROSTOVOLJSTVO

| |
26.07.2014      8:30
A A

Oratorij 2014 - Na tvojo besedo!


Na Mirenskem gradu je že tradicionalno potekal oratorij, in sicer med 7. in 12. julijem. Oratorija se je letos udeležilo kar 153 otrok, ki so skupaj z animatorji spoznavali življenje in poslanstvo apostola Petra.


Deli:

Otroci so bili kot vsako leto navdušeni nad dramsko igro naših animatorjev. Letos jih je v sceni navduševala Petrova barka, ki je oratoriju dodajala tisto pravo vzdušje. Prav tako so bili animatorji in otroci navdušeni nad oratorijsko himno: »Peter ribič je navaden bil, pozno v noč je vedno ribe lovil …«, »Na tvojo besedo Gospod, vržem naj mreže v kot, ljudi lovim in tebi le sledim!« Oratorijskem vzkliku »Na tvojo besedo!«, smo z vsakim dnem dodali še eno besedo. Prvi dan smo dodali GREM na tvojo besedo, potem LJUBIM, ZAUPAM, UBOGAM, BOM in nazadnje še najtežja VZTRAJAM. Igralci dramske skupine so nas navdušili s predstavo, vendar so na katehezah z otroki ugotovili, da je v igri vse tako enostavno, v vsakdanjem življenju pa težje. S pogovori in petjem so skušali otrokom predstaviti geslo, kateremu poskušamo slediti v vsakdanjem življenju.

Apostol Peter se je ob Jezusu počutil mirnega. Čeprav ni vedno razumel vsega, kar je govoril, mu je želel slediti. Tudi njemu v hoji za Jezusom ni bilo enostavno vztrajati v dejanjih, ki odsevajo ljubezen, zaupanje, poslušnost in vztrajnost.

Animatorji so se z otroki na katehezah pogovarjali o njihovih življenjih, hoji za Jezusom, kam njih vabi, kaj radi počnejo, kako sprejemajo druge, drugačne, kako  iskati dobro, kako zaupati Bogu, kako ljubiti, kje je smisel v trpljenju in kako živeti za drugega.

Poleg ustvarjalnih delavnic, na katerih so otroci izdelovali zapestnice, svečke, se igrali pred cerkvijo, spoznavali nove prijatelje, sodelovali na katehezah, so domov, skupaj z izdelki, odnesli vrečo vtisov z oratorija. Vsi si želimo, da bi nas oratorij še naprej nagovarjal k hoji za Jezusom ter da bi resnično sledili tistim stvarem, ki nam prinašajo trajno srečo. Prav tako se moramo zavedati, da je vsakega izmed nas ustvaril Bog, ki ima vse enako rad, zato se je potrebno truditi k sprejemanju tudi tistih, ki nam niso najbolj všeč. Mogoče se bo kdo spomnil tudi teme o trpljenju, o kateri smo govorili in jo je velikokrat težko razumeti. Tu pa moramo zaupati in vztrajati v Njem, ki nam daje moč.

Veliko stvari se je nabralo v celem tednu. Otroci so bili po oratoriju kar utrujeni od vseh aktivnosti, vendar je pomembno, da so domov odhajali veseli. Oratorij je bil živahen, poln spoznanj, petja in dobrega vzdušja. Za vse to pa je vedno potrebno imeti dobre voditelje, animatorje in otroke. Za vse njih smo izjemno hvaležni.

Za naprej smo vsi skupaj povabljeni, da ostanemo v duhu oratorija. Da gremo in večkrat vztrajamo na NJEGOVO BESEDO.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA MIREN - Glasilo
Številka: 6
Izšla: 10.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.201 | Šport
Pohod Lipa-Pedrovo
28.10.2016 | Šport
Meditacija
29.10.201 | Ostalo
osveščevalna akcija
31.10.201 | Družabni dogodki
Tradicionalno pobiranje "Vahtiča"
22.10.201 | Ostalo
Občinska vaja: Potres Miren-Kostanjevica 2016
23.10.201 | Šport
Pohod Lipa-Pedrovo
28.10.2016 | Šport
Meditacija
29.10.201 | Ostalo
osveščevalna akcija
31.10.201 | Družabni dogodki
Tradicionalno pobiranje "Vahtiča"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.