Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

jasno
Danes bo sončno z nekaj kopaste in visoke koprenaste oblačnosti. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
17°C | 30°C
petek, 02.06.2017
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij Brdo 2014 - skriti gost


PROMET, VERSKE

| |
02.07.2014      23:57
A A

Oratorij Brdo 2014 - skriti gost


Oratorij za nekaj dni združuje med seboj otroke, mlade in odrasle, udeležence, animatorje in njihove voditelje. Don Boskovo izročilo oratorija ima štiri značilne dimenzije označene z izrazi: dom, šola, dvorišče in župnija. Oratorij povezuje neka skupna zgodba letos je to zgodba o apostolu Petru , ribiču, ki je na Jezusovo osebno vabilo postal eden izmed dvanajsterih ..


Deli:

Zapolniti dogajanje enega dne je že veliko, kako pa narediti zanimiv cel teden je še večji problem. In vendar se vsem, ki so se udeležili tokratnega oratorija na Brdu vsak dan nekaj dogaja. Prav poseben dan je bil torek, ko je na obisk prišel skriti gost. S pomočjo igrice so morali udeleženci oratorija ugotoviti kdo prihaja v goste in če je v preteklem letu prišel čarovnik, le kdo bi prišel tokrat. S težavo je bilo le ugotovljeno , da bo  tokratni gost policist, a ne le eden, ampak več . Otrokom in animatorjem so se tokrat predstavili policist iz postaje Policije Domžale, policista Prometne Policije  in konjenika iz PKP-postaje konjeniške Policije. In smo začeli najprej pri domačem domžalskem, ki je številne udeležence že poznal iz šole. Slednji nam je predstavil svojo opremo, nato sta na vrsto prišla konjenika, ki sta predstavila tako svojo, kakor opremo konja. Prometna policija ima svoje specifične naloge in zato se njihova oprema razlikuje od opreme ostalih policistov. Tako smo spoznali tudi zakaj so možje v modrem različno oblečeni in opasani. Potem pa je šlo zares, poskusiti je bilo treba neprebojni jopič in seveda zaščitno čelado, opraviti  alko test , jupi pokazal je 00, pogledati kako se meče stinger- napravo, ki jo policist vrže preko ceste z številnimi ostrimi žeblji in še mnogo drugih zanimivih stvari. Vprašanj kar ni hotelo biti konca in animatorji so imeli obilico dela, saj so otroci bili enkrat pri enem policistu, pa pri drugem in tako naprej. Kaj vse so tokrat izvedeli so seveda povedali tudi staršem o božanju konja, o merjenju hitrosti z radarjem...A o težavnosti poklica tokrat ni tekla beseda, saj ima vsak poklic svetle in temne strani, tudi poklic, če temu lahko tako rečemo animatorja, vendar , če ga opravljaš z veseljem ni nič pretežko. Še zahvala policistom za obisk in skupno fotografiranje potem pa smo odšli vsak na svoj konec.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo