Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obletnica zakonskih jubilantov v cerkvi ......


VERSKE

| |
23.06.2016      22:45
A A

Obletnica zakonskih jubilantov v cerkvi svetega Tomaža v KrašnjiDeli:

Zanimive zgodbe plete življenje in kako  opisati življenjsko pot zakonskih jubilantov, z zgodbe. In kako se je razvijala zgodba letošnjih jubilantov v Krašnji? Domači župnik Anton Potokar je pozdravil idejo članov ŽPS, da letos povabijo vse, ki praznujejo 5, 10, 20, 25, 30, 40, 50 in več let skupne življenjske poti na obnovitev le teh.  Tako so se v nedeljo 19. junija zbrali pred cerkvijo in ob poročne koračnice vstopili v lepo okrašeno cerkev , kjer so pred mnogimi leti rekli tisti usodni DA.  Jubilanti  med katerimi je imel najstarejši že 55 let zakonskega stana, so v tej cerkvi  skupaj stopili v zakonski jarem,  ali kakor je naglasil župnik Anton Potokar skupnost  ljubezni, razumevanja in zvestobein ga na ta dan ponovno obnovili. Nato je povedal  tudi zgodbo, zgodbo za dušo iz istoimenske knjige Bože Rustja, ki so jo jubilanti dobili tudi v spomin in ob tem poudaril, da je njihovo življenje ena sama lepa zgodba mladim v  zgled. Po sveti maši so se jubilanti zadržali še v župnišču pri manjši pogostitvi , ki so jo pripravili člani ŽPS in ob prijetni družbi in petju članov in članic cerkvenega zbora, se jim kar  ni nič kaj mudilo domov, sicer pa se iz "ohcet" odhaja  v ranih jutranjih urah kajne.   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo