Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obletnica zakonskih jubilantov v cerkvi ......


VERSKE

| |
23.06.2016      22:45
A A

Obletnica zakonskih jubilantov v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji



Deli:

Zanimive zgodbe plete življenje in kako  opisati življenjsko pot zakonskih jubilantov, z zgodbe. In kako se je razvijala zgodba letošnjih jubilantov v Krašnji? Domači župnik Anton Potokar je pozdravil idejo članov ŽPS, da letos povabijo vse, ki praznujejo 5, 10, 20, 25, 30, 40, 50 in več let skupne življenjske poti na obnovitev le teh.  Tako so se v nedeljo 19. junija zbrali pred cerkvijo in ob poročne koračnice vstopili v lepo okrašeno cerkev , kjer so pred mnogimi leti rekli tisti usodni DA.  Jubilanti  med katerimi je imel najstarejši že 55 let zakonskega stana, so v tej cerkvi  skupaj stopili v zakonski jarem,  ali kakor je naglasil župnik Anton Potokar skupnost  ljubezni, razumevanja in zvestobein ga na ta dan ponovno obnovili. Nato je povedal  tudi zgodbo, zgodbo za dušo iz istoimenske knjige Bože Rustja, ki so jo jubilanti dobili tudi v spomin in ob tem poudaril, da je njihovo življenje ena sama lepa zgodba mladim v  zgled. Po sveti maši so se jubilanti zadržali še v župnišču pri manjši pogostitvi , ki so jo pripravili člani ŽPS in ob prijetni družbi in petju članov in članic cerkvenega zbora, se jim kar  ni nič kaj mudilo domov, sicer pa se iz "ohcet" odhaja  v ranih jutranjih urah kajne.   

 




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo