Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vsako leto manj novorojenih


NOVICE

| |
11.08.2014      8:38
A A

Vsako leto manj novorojenih


Lani se je po podatkih Nacionalnega inštituta za javno zdravje v slovenskih porodnišnicah rodilo 20.634 otrok, kar je štiri odstotke manj kot leta 2012. V Občini Log - Dragomer prav tako opažajo trend upadanja števila rojstev, lani se je rodilo kar za četrtino otrok manj kot leto prej.


Deli:

Občanom Občine Log - Dragomer se je lani rodilo 28 otrok oziroma 15 dečkov in 13 deklic, najmanj od ustanovitve občine oziroma od leta 2007, ko so začeli neodvisno beleženje števila rojenih otrok. Največ otrok se je rodilo leta 2009, ko je na svet privekalo kar 50 Log-Dragomerčanov. Rekordnemu letu je sledilo še eno dobro leto, rodilo se je 47 otrok, potem pa je začelo število rojstev iz leta v leto padati.

V zadnjih sedmih letih se je rodilo 283 otrok, nekoliko več dečkov kot deklic. Takšen trend lahko opazimo čez celotno obdobje od ustanovitve občine, razen v letih 2007 in 2012, ko se je rodilo več deklic kot dečkov.

Upad števila rojstev se zrcali tudi v log-dragomerškem vrtcu, kjer so letos prostor v vrtcu dobili vsi otroci, ki so jih starši pravočasno vpisali v vrtec in so izpolnjevali starostni pogoj 11 mesecev. Kot nam je pojasnila pomočnica ravnateljice Jožica Zorc, je letos pravočasno prispelo 50 vlog za vpis v vrtec, kar je bistveno manj kot pred leti. Naj omenimo, da je bila prostorska stiska v log-dragomerškem vrtcu največja v letih 2008 in 2009, ko so prejeli največ prošenj za vpis otrok. Problematika se je delno rešila z manjšim številom vlog oziroma upadanjem števila rojstev, delno z uvedbo subvencije za predšolske otroke, ki ne obiskujejo vrtca (2008), delno s podelitvijo koncesije Zasebnemu vrtcu Zvezdica (2009) in delno z gradnjo dvooddelčnega prizidka k vrtcu Dragomer (2010).

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!