Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Cesta do pokopališča je asfaltirana


NOVICE

| |
10.11.2014      14:45
A A

Cesta do pokopališča je asfaltirana


300 metrov ceste Pod Lovrencem, ki vodi do dragomerškega pokopališča, je asfaltiranih, manjkajo le še cestne varnostne ograje.


Deli:

Stroji Euro Grada so zadnja dva meseca brneli na cesti Pod Lovrencem, ki je po dolgih letih le dobila novo podobo. Cesta je nekoliko širša, razširili so jo do 4 metrov, uredili izogibališče, pozabili pa niso niti na razsvetljavo ceste in odvodnjavanje. Več o tem je povedal Jure Jančič iz občinske uprave: »Cesta je bila do globine 40 cm nasuta z novim tamponom, ki so ga delavci utrdili in nato položili asfalt v debelini 7 centimetrov.« Ob gradnji so v cestišče položili kabelsko kanalizacijo in postavili javno razsvetljavo.

Največ pozornosti so posvetili odvodnjavanju, saj je to območje plazovito in z obnovo ceste niso želeli poslabšati razmer v dolini. Kot smo izvedeli, bi v primeru, da bi vse meteorne vode speljali po eni cevi v dolino, preobremenili že tako preobremenjene vodotoke v Dragomerju. Kakšno rešitev so našli projektanti, je pojasnil Jančič: »Odvodnjavanje se je uredilo z vgradnjo drenažne cevi, revizijskih peskolovnih jaškov in izpustov. Iztočne glave izpustov so se obdelale s kamnito zložbo v betonu.« Da je rešitev dobra, se je izkazalo tudi ob novembrskih poplavah, ki so prizadele bližnje občine, saj težav z odvodnjavanjem na novi cesti niso imeli. Jančič nam je povedal, da je odvodnjavanje meteornih voda ob obilnem deževju dobro funkcioniralo, bankin ni odnašalo, z rešitvijo pa so zadovoljni tudi sosedje, ki stanujejo v nižje ležečih hišah. Jančič tako pravi, da so jim stanovalci povedali, da ob deževju niso imeli težav s poplavljanjem, ki so jih pestile pred obnovo.

Nekoliko spremenjeno podobo pa po novem kaže tudi ravninski del v bližini pokopališča, kjer je nekoč stala mežnarija. Ta del so delavci nasuli z voziščnim materialom iz obnovljene ceste in tako izravnali teren, ki bo služil kot osnova za načrtovano parkirišče. V tej fazi je bila cesta asfaltirana le do vrha hriba, ravninski del ceste pa naj bi asfalt dobil ob celoviti prenovi dragomerškega pokopališča, ki med drugim vključuje gradnjo mrliške vežice.

Cesto je izvajalec asfaltiral še pred praznikom, ko pokopališče obišče največ ljudi. Nove pridobitve se je razveselila tudi ena izmed stanovalk Dragomerja, ki smo jo srečali pri pokopališču. »Cesta je enkratna tako za avtomobile kot za sprehajalce. Če primerjam stanje prej in zdaj, je kot noč in dan; prej je bila cesta katastrofalno slaba, zdaj pa je krasna. Zdaj grem vsak dan na sprehod do pokopališča. Prej pa nisem šla, ker po takšni cesti to ni bilo mogoče, sploh v slabem vremenu, pozimi in ob deževju,« nam je povedala gospa Rezka iz Dragomerja.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!