Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. V višjih legah nad okoli 900 m in na Primorskem bo pretežno jasno. Pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 8 stopinj C.
-7°C | -4°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-7°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-9°C | 4°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slovenci ljubimo pasivne junake!


KULTURA, ZAVODI

| |
23.01.2015      10:49
A A

Slovenci ljubimo pasivne junake!


Na januarskih približevanjih smo v Kulturnem centru gostili izjemnega dr. Miho Mazzinija...


Deli:

... priznanega kolumnista, pisatelja, računalničarja in scenarista. Kot pozoren opazovalec slovenske družbe in neusmiljen kritik slovenske mentalitete nam je v dobri uri razgalil ves blišč in bedo slovenskega duha ter nas pripravil do iskrenega smeha na naš račun. Pravi, da smo Slovenci preveč pasivno agresivni, narcisoidni in individualistični. V naši literarni zgodovini obstajajo praviloma pasivni junaki, ki ne skušajo spremeniti sveta in postaviti stvari na pravo mesto, temveč se sprijaznijo z obstoječim stanjem, češ, saj ne morem ničesar spremeniti (Peter Klepec, Martin Krpan,…). Svetla izjema k temu pravilu je Kekec, saj je njegovo ime dolgo časa veljalo kot sinonim za junaka in dobrega človeka, vendar smo ga po osamosvojitvi degradirali v vzdevek za “dvornega norčka”, tepca. Kljub temu je dr. Mazzini hkrati poudaril, da ima slovenska družba tudi številne pozitivne lastnosti, na primer, imamo zelo razvit socialni čut in radi solidarno pomagamo človeku v stiski. Z njim se je pogovarjal Vladimir Jakopič.

Vabljeni tudi na februarska Približevanja, ko se bomo pogovarjali z duhovnikom Robertom Friškovcem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.