Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 20°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Vpis dediščine Poti miru na UNESCO Poskusni ......


OBVESTILA

| |
16.02.2016      15:55
A A

Vpis dediščine Poti miru na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščineDeli:

Vlada Republike Slovenije in je 16. decembra 2015 na pobudo Nacionalnega odbora za obeleževanje 100-letnic 1. svetovne vojne (2014 – 2018), ki mu predseduje ministrica za obrambo Andreja Katič, podprla odločitev odbora, da Pot miru od Alp do Jadrana vpiše na evropski in svetovni seznam kulturne dediščine. Nalogo je zaupala Fundaciji Poti miru v Posočju, ki je skupaj s predstavniki nacionalnega odbora, Ministrstva za kulturo, Ministrstva za obrambo, Zavoda za varstvo kulturne dediščine in UNESCO komisije za Slovenijo oblikovala skupino za pripravo dosjeja za nominacijo Poti miru od Alp do Jadrana na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščine.

 

Ob podpori lokalih skupnosti in predstavnikov Slovenskih železnic, je Ministrstvo za kulturo predlog dosjeja z naslovom Pot miru od Alp do Jadrana – dediščina 1. svetovne vojne (Walk of Peace from the Alps to the Adriatic – Heritage of the First World War) predložila Vladi Republike Slovenije, ki je na svoji seji 21. januarja 2016 dala soglasje k predaji vloge za vpis Poti miru na UNESCO Poskusni seznam.

 

Obveščamo vas, da je bila Pot miru od Alp do Jadrana – dediščina 1. svetovne vojne (Walk of Peace from the Alps to the Adriatic – Heritage of the First World War) na dan slovenskega kulturnega praznika 8. februarja 2016 vpisana na UNESCO Poskusni seznam, s tem pa je bil storjen prvi korak k postopku nominacije za UNESCO Seznam svetovne dediščine. Verjamemo, da se bosta v postopku nominacije Poti miru pridružili tudi Italija in Avstrija, s predstavniki katerih so bili opravljeni uspešni preliminarni pogovori.


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.