Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
5°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
7°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
sobota, 04.03.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pomagajmo žabicam


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.03.2014      7:46
A A

Pomagajmo žabicam


Prebivalci Anhovega so ocenili, da je v pomladanskem času število mrtvih žab, ki jih povozijo avtomobili, preveliko. Odločili so se, da bodo dvoživkam pomagali.


Akcija pomagamo žabicam v Anhovem. Foto: Helena Orlič
Akcija pomagamo žabicam v Anhovem. Foto: Helena Orlič
Deli:

Tekst: Petra Drnovšček

 

Glavna pobudnica akcije "Pomagaj čez cesto in reši življenje" je bila Klara Medvešček. Tako je v letu 2013 s pomočjo Helene Orlič in Petre Drnovšček organizirala skupino, ki je žabam pomagala pri prečkanju ceste, ki poteka čez njihovo naravno selitveno pot.

 

Že samo ime akcije pove, da je glavna dejavnost pomoč dvoživkam na območju vasi Anhovo, kjer so te živali, ki so zelo pomembne za biodiverziteto, ogrožene zaradi  prometne ceste, ki prečka njihovo spomladansko selitveno pot od prezimovališč do mrestišč.

 

Namen akcije je preprečiti množičen pogin dvoživk pod avtomobilskimi kolesi, torej prenesti čim več dvoživk, ki prečkajo odsek ceste, varno na drugo stran, kjer nadaljujejo pot proti mrestiščem. Prostovoljci smo čez cesto prenašali različne dvoživke, med katerimi so krastače (Bufobufo), pupki (rod Triturus), različne rjave žabe: rosnica (Rana dalmatina), sekulja (Rana temporaria), več različnih zelenih žab (Pelophylax spp.).

 

Tudi letos bomo akcijo "Pomagaj čez cesto in reši življenje"ponovili. Zato vse ljubitelje narave vabimo, da se nam pri naslednji akciji pridružijo in z nami preživijo lep pomladanski večer. Akcijo bomo izvedli v petek, 28. marca, ob 19h, na drugem bregu Soče. 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!