Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
10°C
JUTRI
21°C
16°C
Oceni objavo

Drsališče popestrilo zimske dni otrok kanalske občine

V petek, 23. 2. 2024, se je zaključil tečaj drsanja na drsališču v Kanalu, ki ga je obiskovalo okrog 50 otrok, pretežno iz naše občine. Po zaključku tečaja so vsi mladi drsalci in drsalke prejeli priznanja, ki jim jih je podelila direktorica kanalskega Zavoda za turizem, kulturo, mladino in šport Petra Rutar. Navdušeni so bili nad ogledom plesnih točk drsalk Drsalnega kluba Labod z Bleda in videli, da se lahko še veliko novega naučijo. Prispevek staršev za pet dni šole drsanja, izposoje drsalk in topel čaj je bil le 10 evrov, tako da je resnično vsaka družina svojim otrokom lahko omogočila udeležbo na tečaju.

Otroke so veščin drsanja učile vaditeljice Drsalnega kluba Labod Bled. Katja Čadež je zelo pohvalila naše otroke: »Otroci so zelo motivirani, željni znanja, poslušajo in se zelo hitro učijo. Zelo dobrodošlo je tudi, da so s šolo hodili na led in dobili prve drsalne izkušnje.« Presenečena je bila nad odprtostjo in sproščenostjo domačinov. Drsanje je po njenem mnenju zelo pomemben šport, saj otroci razvijajo koordinacijo gibov, ravnotežje, moč, vse motorične sposobnosti, pa še družijo se s prijatelji.

Nad tečajem so bili navdušeni tudi starši in stari starši, ki so otroke pripeljali na drsališče. Metka, nona dveh udeleženk tečaja, je povedala: »Odlično, želela bi, da bi bilo tudi drugo leto. Nekaj enkratnega. Ne gledajo le televizije, gredo na zrak, se družijo.« Vnuka in vnukinjo sta s Kanalskega Vrha vsak dan pripeljala na drsališče nona Anica in nono Stanko. Anica je dodala: »Drsal je naš triletni vnuk. Vaditeljice se ukvarjajo z vsemi. Drugo leto bi pripeljali še tretjega, ki ima zdaj dve leti.« Petra, mama treh otrok, ki so bili na drsalnem tečaju, je prav tako zadovoljna: »Drsališče je odlično, še zlasti zato, ker je pokrito. Najmlajši prej ni hotel drsati, nad tečajem pa je bil navdušen.«

Kaj pa o drsališču in tečaju pravijo najmlajši? Udeleženci tečaja so bili stari od 4 do 14 let. Razvrstili so jih v tri skupine glede na starost in predznanje.

Lara, 9 let: »Veliko smo se naučili. Vaditeljice so zelo prijazne in lepo drsajo.«

Marija, 10 let: »Drsat sem hodila pozimi veliko. Tečaj je bil dober, naučila sem se veliko stvari.«

Lara, 9 let: »Veliko sem se naučila. Zdaj znam bolj pravilno drsati.«

Timotej, 4 leta: »Rad sem drsal s kužkom in s pingvinčkom. Danes smo naredili tudi snežaka.«

Ema, 8 let:« Veliko sem hodila drsat. Tečaj mi je zelo všeč. Učimo se nekaj novega in še grem med prijatelje.«

Zarja, 6 let: »Na tečaju je zelo lepo. Naučila sem se hitro drsati kot medo, skakati kot zajček in hoditi kot miška. Vaditeljice so zelo prijazne in se nič ne jezijo.«

Drsališče je v Kanalu začelo obratovati 13. 12 2023, 25. 2. 2024 pa je zaprlo svoja vrata. Na začetku je bila udeležba zelo velika, velik naval obiskovalcev je bil tudi med božično-novoletnimi prazniki, pozneje je obisk nekoliko upadel. Drsali so otroci in starejši. Učenci OŠ Kanal so bili na drsališču vsak dan v času pouka. Prihajale so tudi druge šole, OŠ Deskle, Solkan, Grgar, Most na Soči, Tolmin in SETŠ Nova Gorica. Lucija Pascolat, vodja drsališča, pravi: »Interes šol je bil zelo velik, a smo morali nekatere zavrniti. Prednost smo dali domačim šolam.« O tečaju drsanja pa meni: »Otroci so zelo navdušeni nad tečajem. Nekateri prihajajo tudi popoldne na drsališče in vadijo, kar so se zjutraj naučili.«

Zima se poslavlja, poslavlja se drsališče. Bilo pa je zagotovo popestritev zimskega dogajanja v naši občini in predvsem cenovno dostopna rekreacija za otroke. Otroci so se vsaj za nekaj časa odmaknili od zaslonov in čas kvalitetno preživeli med prijatelji in sovrstniki. Vsi želijo, da bodo drugo leto lahko spet obuli drsalke na drsališču v naši občini.

Irena Hočevar Križnič

 

Oglejte si tudi