Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Lazarji na Žirovskem vrhu


SOSED SOSEDU

| |
20.02.2016      11:19
A A

Lazarji na Žirovskem vrhuDeli:

Hladno in jasno vreme brez megle in oblačka je na petek, 5. februarja, obetalo lep sončen dan. Temu primeren je bil tudi odziv udeležencev pohoda. Izbrani cilj je bil 901 meter visoki Javorč na pobočju Žirovskega vrha, zato smo se odpeljali od Šentjošta do Žirov, kjer smo pustili svoje avtomobile. Pohodna pot nas je vodila po nekoliko strmejših pobočjih gozda in mimo nekaterih redkih kmečkih zaselkov. Med pohodom smo lahko občudovali Škofjeloško hribovje, Julijske in Kamniške Alpe. Na vrhu Žirovskega vrha stoji lovska koča, ki služi popotnikom bolj kot planinski dom, žal je v zimskem času odprta le ob vikendih. To nas ni preveč razočaralo, saj smo imeli dovolj zaloge hrane v nahrbtnikih. Tega dne smo videli prav vse: od snežne odeje z občutkom mraza globoke zime do čudovitih planjav s pridihom pomladi. Vse na zgolj nekaj kilometrih. Lepota narave nas je prežemala z željo, da bi kar ostali v njenem objemu. Toda ob misli, da bi že začetek tedna z vsakodnevnimi obveznostmi prinesel streznitev, nas je pripeljala do zaključka, da živimo prav tako v lepem kraju s prijetnejšimi pogoji življenja.

 

Olga Gabrovšek

Foto: Anton Čepon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.