Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-6°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-6°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
0°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dnevi sadja in zelenjave


VRTEC

| |
13.10.2015      8:45
A A

Dnevi sadja in zelenjaveDeli:

Jesenski sadovnjaki in vrtovi so bogati s sadjem in zelenjavo, ponujajo nam veliko možnosti za okušanje. Vsi vemo, da redno uživanje sadja in zelenjave pripomore k boljšemu počutju in zdravju. Eden od načinov seznanjanja in navajanja otrok na zdravo prehrano so tudi dnevi sadja in zelenjave, ki jih v vrtcu tradicionalno prirejamo septembra. Nekateri smo pripravili presni jabolčni zavitek in pri tem ugotovili, da ga ni potrebno peči. Z veseljem smo se urili v rezanju zelenjave, ki smo jo potrebovali za pripravo zelenjavne pice, zavitka in bureka. Nekaj krožnikov smo obarvali s korenčkovimi kolački, še prej pa spoznavali zdravilne učinke korenja.Tudi sadje smo narezali in ga z veseljem pojedli, ko smo dodali še malo smetane. Najbolj okusni in poleg tega tudi zelo zdravi so bili napitki, ki smo jih pripravljali iz različnega svežega sadja. Z obiskom sadjarja so najstarejši otroci spoznali, kako lahko v kratkem času nastane veliko jabolčnega soka. Kako pomembno je vsakodnevno uživanje sadja in zelenjave, je kazal tudi semafor zdrave prehrane, na to temo smo se naučili tudi različne izštevanke. Otroci so bili ponosni, ko so aktivno sodelovali pri pripravi jedi in bili zadovoljni ob pridobivanju novih spoznanj in izkušenj.

Zahvaljujemo se vsem staršem, ki ste nam s košaricami sadja in zelenjave pomagali pri izvedbi dejavnosti.


Tjaša Janša
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.