Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Po poti Cankarjeve matere


TURIZEM

| |
03.01.2013      10:25
A A

Po poti Cankarjeve matere


Horjul, 26. december – Dan samostojnosti in enotnosti mnogi že več let obeležujejo s tradicionalnim spominskim pohodom po poti Cankarjeve matere, ki združuje in povezuje ljudi prek meja občin Horjul in Vrhnika.


Zastava je vodila pot.
Zastava je vodila pot.
Deli:

Osem pohodnikov se je leta 1999 udeležilo prvega pohoda. Po štirinajstih letih pa je dogodek veliko ljudem že dobro znan, saj se ga udeležujejo ne glede na vremenske razmere. Letos je pohodnike v sredinem prazničnem jutru pričakalo nič kaj prijazno vreme, zaradi česar je prav gotovo kdo ostal doma, mnogih pa vreme ni zmotilo.

Na zbirnem mestu, pred cerkvijo sv. Kancijana na Vrzdencu, se je zbralo okrog sto pohodnikov. Tam jih je že čakala prijetna dobrodošlica – topel čaj in kava ter sladek prigrizek. V imenu Planinskega društva Horjul jih je pozdravila Mojca Jazbar in jim zaželela dober dan. V imenu vaščanov in Občine Horjul pa je tokrat vse zbrane pozdravil Robert Kranjec. Sledil je ogled cerkve in lepih jaslic v notranjosti. Njeno bogato zgodovinsko vrednost je na kratko predstavil Evgen Simonšek z Vrzdenca.

Po ogledu so pohodniki oblikovali strnjeno kolono, razvila se je zastava, ki je nato vseskozi plapolala na čelu, in pohodniki 14. spominskega pohoda so vzeli pot pod noge. Po že utrjeni poti so krenili čez grič proti Žažarju, kjer so se pred staro kmečko hišo pri Činžarjevih okrepčali s sladkimi in mesnimi prigrizki ter odžejali s toplim čajem in kuhanim vinom. Za veselo vzdušje je poskrbel ansambel Prosen. Prijetno druženje je trajalo le kratek čas, saj je pohodnike večji kos poti še čakal. Na Gradišču nad Žažarjem, kjer je bila naslednja postaja, je Planinsko društvo Horjul štafetno palico podalo vrhniškim organizatorjem pohoda, saj se je pot prevesila na območje vrhniške občine.

 

Nadja Prosen Verbič

Priloge:
MS Office Word 2003
prispevek_cankarjevapot.doc
8026_prispevek_cankarjevapot.doc (32,5 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.