Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo marsikje megla ali nizka oblačnost. Jutranje temperature bodo od -5 do -2, na Primorskem okoli 5 stopinj C.
-2°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-5°C | 3°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 2.12.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obnovljen del vodovodnega sistema v Žažarju


OBČINSKE

| |
11.11.2014      17:25
A A

Obnovljen del vodovodnega sistema v Žažarju


Žažar, 22. oktober – Sredi vasi Žažar sta takratni župan Janko Jazbec in takratni svetnik Jože Mole s prerezom traku in odprtjem hidranta zaznamovala zaključek prve faze projekta obnove vodovodnega omrežja.


Curek vode iz novopostavljenega zunanjega hidranta je dober pokazatelj ustreznega zaključka del.
Curek vode iz novopostavljenega zunanjega hidranta je dober pokazatelj ustreznega zaključka del.
Deli:

Oskrba s pitno vodo je obvezna občinska gospodarska javna služba, ki jo v Občini Horjul zadnja leta izvaja režijski obrat znotraj občinske uprave. Ta odgovarja za ustrezno zagotovitev zdrave pitne vode vsem občanom. Tako se je občina zaradi dotrajanosti vodovodnega omrežja odločila za obnovo prve faze trase vodovodnega omrežja, od vodohrana do vasi, v Žažarju. Dela, ki jih je oktobra opravil izvajalec Mivšek Rajko, s. p., z Vrhnike, so zajemala izkop jarka v dolžini 570 metrov, položitev cevi in izdelavo priključkov za hiše ob trasi. Na začetku vasi so postavili tudi nov hidrant, ki bo omogočil hitrejše in preprostejše posredovanje ob nesrečah. Investicija v vrednosti 19.029 evrov se je financirala s sredstvi iz občinskega proračuna. Nadaljnja obnovitvena dela na preostanku vodovodnega omrežja pa se pričakujejo v prihodnjih letih, in sicer sočasno z načrtovanimi projekti izgradnje kanalizacijskega voda, telefonije in druge infrastrukture, obljublja horjulska občinska uprava.

Na uradnem odprtju obnovljenega dela vodovodnega sistema se je zbrala druščina domačinov, izvajalcev del ter občinska uprava. V vasi Žažar je zbrane pozdravil nekdanji svetnik Jože Mole, ki se je občini zahvalil za novo pridobitev. Za njim je spregovoril Janko Jazbec ter se izvajalcu zahvalil za hitro in dobro opravljeno delo, vsem Žažarčanom pa za strpno prenašanje razmer ob delih na vodovodnem sistemu. Simboličnemu prerezu traku je sledilo še odprtje zunanjega hidranta – curek vode je potrdil njegovo delovanje. Tako uradni kot neuradni del je tudi tokrat obogatil Žažarski trio, ki je s pesmijo polepšal prijetno druženje.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
03.12.2016
Danes ni dogodkov.
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.