Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prisluhnite glasbenim pripovedim ljudskih ......


KULTURA

| |
28.04.2014      10:39
A A

Prisluhnite glasbenim pripovedim ljudskih pesmi


Ljubitelji zborovskega petja ste 10. maja vabljeni na koncert horjulskega mešanega pevskega zbora. V ospredju programa bo slovenska ljudska pesem.


Pevci mešanega pevskega zbora z zborovodkinjo Tatjano Štrbenk bodo na koncertu pokazali sadove letošnjega dela.
Pevci mešanega pevskega zbora z zborovodkinjo Tatjano Štrbenk bodo na koncertu pokazali sadove letošnjega dela.
Deli:

"Za tak program sem se odločila, ker je po mojem mnenju ta glasba blizu ljudem in ji radi prisluhnejo," pravi zborovodkinja Tatjana Štrbenk, ki v horjulskem pevskem zboru deluje že četrto leto. Priprave na letni koncert potekajo že nekaj časa. "Vaje za letni koncert se začnejo septembra, z začetkom pevske sezone. Vmes pripravimo še božični program, nato pa se vrnemo k skladbam za letni koncert. Tik pred koncertom nimamo prav veliko dodatnih vaj, saj morajo biti pevci na odru spočiti," dodaja Štrbenkova. Po njenem mnenju je najboljša generalka nastop pred drugo publiko. "Program koncerta smo v zadnjih dneh odpeli na nastopu v domu starejših občanov. Pred tem smo na povabilo ženskega pevskega zbora Barje gostovali na njihovem letnem koncertu na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana."

Zanimanje za ljudske pesmi

Glasbene prireditve so v Horjulu tradicionalno dobro obiskane. Kako radi ljudje prisluhnejo ljudski glasbi? "Tisti, ki jih to zanima, redno spremljajo naše nastope, kjer lahko prisluhnejo raznolikemu naboru skladb. Mislim, da se sicer ljudska pesem uvejavlja tudi na druge načine. Najbolj širok doseg ima prek priredb znanih avtorjev, denimo Vlada Kreslina," pove Štrbenkova.

Hrana za dušo

Horjulski zbor, ki trenutno šteje 21 članov, v svoje vrste vabi vse ljubitelje petja. "Čeprav imamo vsakodnevne obveznosti in smo vse bolj v časovni stiski, si moramo vzeti tudi čas, da naredimo nekaj za svojo dušo. Petje v zboru ali vsaj obisk takega koncerta je lepa priložnost za to," meni zborovodkinja.

Trudijo se združevati prijetno s koristnim: "Z zborom nastopamo po Sloveniji. Največkrat se za nastope dogovarjamo tako, da nas kakšen zbor povabi, nato pa ob priložnosti mi povabimo njih. Vsako leto imamo tudi pevski vikend, kjer v intenzivne pevske vaje vpletemo mnoge družabne dejavnosti. Zavedamo se, da zbor brez dobrih odnosov med člani ne more delovati."
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.