Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 22°C
torek, 02.05.2017
9°C | 22°C
sreda, 03.05.2017
11°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Zelene steze na Polhograjskem


TURIZEM

| |
19.03.2014      8:03
A A

Zelene steze na Polhograjskem


Turistično društvo Polhov Gradec je izdalo novo zloženko, prospekt, ki želi jedrnato in strnjeno prikazati zanimivosti polhograjskega območja.


Naslovnica novega prospekta TD Polhov Gradec
Naslovnica novega prospekta TD Polhov Gradec
Deli:

Že znanim krajevnim posebnostim so se v besedilu pridružile v zadnjih letih pridobljene nove turistične zanimivosti. K sodelovanju smo povabili tudi druga društva, ki imajo podobno za turiste privlačno dejavnost. V prospektu so njihove glavne prireditve opisane z besedo in značilnimi fotografijami. Motiv Turističnega društva Briše so mlatiči z Dneva pod Lovrencem, Turistično društvo Vetrnik zastopa posnetek s srečanja harmonikarjev v njihovem znamenitem Kozolcu, Planinsko društvo Blagajana se predstavi s kočo na Ravneku, Klekljarsko društvo Polhov Gradec pa s klekljano blagajevko. V Muzej pošte in telekomunikacij najlepše vabi dragoceni poštni rog, v Krajevni muzej Polhov Gradec pa Blagajev kotliček. Kulinarika je čedalje bolj vabljiva turistična posebnost, tudi v prospektih; v tej zloženki jo zaznamuje hlebec kruha, spečenega v kmečki peči, ki posredno nakazuje naše turistične smernice, tj. ponuditi zdravo domačo hrano. Poleg tega ima kruh neminljivo simbolno vrednost, povezano z dobroto, prvobitnostjo, kar naj bi začutili tudi naši obiskovalci. Fotografirani hlebec je spekla Pavla Železnik z Briš. Poleg pritegnitve drugih društev smo pomembnost povezovanja in sodelovanja poudarili tudi z razdelkom Naši sosedje z jedrnatim opisom Dobrove, Črnega Vrha in Šentjošta. Za turistično dejavnost na določenem območju so pomembne telefonske in spletne povezave, zato je bila posebna pozornost namenjena njim.

Vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da je prospekt zagledal beli dan, najlepša hvala. Krog sodelavcev je bil širok. Upajmo, da bo zloženka dosegla svoj namen, to pa je prijazno predstaviti naše kraje in vanje privabiti čim več obiskovalcev. Prospekt se dobi v krajevnih gostilnah, na občini, turističnih kmetijah in TD Polhov Gradec. Morda tu ne bo odveč številka predsednika: 031 503 027.


Za uredniški odbor Milka Bokal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.