Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, na Primorskem bo postopno več nizke oblačnosti. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -1, ob morju in v višjih legah do 6 stopinj.
-3°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 1°C
sreda, 14.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 15.12.2016
-2°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

S TD Briše na Slivnico


ŠPORT

| |
17.05.2013      9:04
A A

S TD Briše na Slivnico


Letošnja dolga zima je bila razlog, da smo naš pomladanski planinski izlet odložili na nedeljo pred prvomajskimi prazniki. Malo slabša vremenska napoved za 28. april ni ustavila šestinštiridesetih pohodnikov TD Briše, ki smo šli na Slivnico nad Cerknico.


Deli:

Izmenjavalo se je deževno in sončno vreme, ki je podilo oblake sem ter tja. Ti so nam izmenično razkrivali in zakrivali pogled proti skrivnostnemu Cerkniškemu jezeru, nad katero nas je vodila planinska pot proti koči, ki stoji tik pod vrhom Velike Slivnice (1.114 m). Legende govorijo, da coprnice tam delajo nevihto in točo. Čeprav je bilo spremenljivo vreme primerno za shod coprnic, jih ta dan nismo videli. Pred kočo je stala le metla, njihovo prevozno sredstvo, ki so ga gotovo pozabile, ko so bežale pred našo številčno odpravo. Tudi mi smo po topli malici hitro odhiteli proti dolini, da nas ne bi ujela še kakšna nevihta. Suhi smo prišli do avtomobilov, kjer smo kar nekaj časa postali, da smo se pogovorili o tem in onem. Vsi pa smo bili navdušeni nad slivniško razgledno potjo, ki je bila zaradi prebujajoče se narave, predvsem mogočnih bukev, še posebno lepa.

                                                                                                                                  

Jelka Koprivec 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.